Poruszająca historia orła przedniego, który został znaleziony martwy w okolicach Turobina

Znana jest już przyczyna śmierci orła przedniego przywiązanego do drzewa, znalezionego w okolicach Turobina. Ptak został otruty. Zobaczcie jego niezwykłą historię od narodzin.

Pamiętacie bulwersującą historię martwego orła przedniego przywiązanego do drzewa w okolicach Turobina? Birding Poland dotarł do zdjęć prezentujących ptaka z okresu, kiedy był jeszcze w gnieździe w Estonii. Zdjęcia poniżej są dopełnieniem smutnego finału życia tego ptaka. Jak relacjonuje Birding Poland historia tego orła rozpoczęła się w gnieździe w Estonii. Po stracie samca (w wyniku infekcji grzybiczej), samica musiała samodzielnie podjąć się wychowania młodego orła.

Dzielna matka poradziła sobie z tym zadaniem wzorowo i orzeł opuścił gniazdo 22 lipca 2015 r. Finał tej pięknej historii już znamy. Okazał się tragiczny, gdyż zwierzę zostało znalezione martwe w Polsce, w okolicach Turobina. 7 kwietnia tego roku na martwego orła natrafił pan Robert Wereski. Ptak był przywiązany do drzewa. O sprawie zostały powiadomione służby.

Bulwersujące znalezisko w Turobinie. Ktoś przywiązał orła przedniego do drzewa

W toku dochodzenia i po wykonanej na zwierzęciu sekcji okazało się, że orzeł został otruty i przywiązany do drzewa po śmierci. Jak ustalono ptak zjadł padlinę z trutką wyłożoną na lisy. Nieopodal ptaka natrafiono na dwa martwe zwierzęta.

Zdjęcia autorstwa Gunnara Seina, który zaobrączkował zarówno samicę jak i młodego orła.

2016-04-27 22:02:31
(fot. Gunnar Sein – Birding Poland)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Pewnie lisy miały impre zanim przedawkowaly i go przywiazaly.

 2. To była zemsta za to, ze wpierdzielal jakies biedne zwierzatko. Gdzie sa zieloni ja sie pytam? tym biednym pozeranym zwierzatkiem nikt sie juz nie przejmuje? a moze ten orzel byl jednym z zielonych i sam sie przywiazal do drzewa na znak protestu?

 3. Jakiś zapewne miłośnik gołębi postanowił się wykazać brakiem mózgu i ukarać orła za straszenie bądź polowania na jego kochane latające „obesrańce” …

 4. Dlaczego takie biedne zwierze ja tego nie rozumiem.

 5. Szkoda ptaka, piękny okaz….. Szkoda że człowiek czyni takie zło naszym „braciom mniejszym”…. przyroda piękna sprawa fajne zdjęcia z Estonii 🙂

 6. zwierzęta cierpią przez głupich ludzi których powinno zamykać się na lata w zakładach psychiatrycznych . Szczególnie tych tchórzy co się nad zwierzętami znęcają

 7. Masakra 🙁 rolnicy zrobia wszystko zeby pozbyc sie problemow. Jakby nie mozna bylo zadzwonic po mysliwycch. Ale nie! Zaraz! Istnieje przeciez ruch przeciw mysliwym! Mysliwi sa paseee wiec rolnicy musza sobie radzic sami. Co na to „EKOLODZY” (pseudo)????

  • Niby co mają do tego ekolodzy że głupi ktoś chciał otruć lisy a otruł też inne zwierzęta..?

 8. A pokaż mi tych myśliwych co tak ochoczo pędzą odstrzeliwać .No gdzież oni są skoro lisy po lasach i polach ganiają już prawie stadami a po mieście chodzą jak psy .Skórka z takiego rudego tania i nikt jej nie chce ,mięso do zeżarcia nie nadaje a amunicja kosztuje .Sam znam dwóch myśliwych którzy się palcem w czoło stukają gdy powiesz im o odstrzale lisa a jadą gdy już ludzie naprawdę porządnie koło łowieckie zmolestują .Niestety ale w tej walce z lisami ucierpiał orzeł a szkoda bo to piękne i potężne ptaszysko .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8014zł -0.13%
  • GBP 5.2376zł -0.26%
  • EUR 4.5546zł -0.01%
  • CHF 4.1198zł -0.52%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja