Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Poranny pożar budynku gospodarczego. Spłonął ciągnik rolniczy (zdjęcia)

We wtorek nad ranem w jednym z gospodarstw w Stasinie wybuchł pożar. Z ogniem walczyło osiem zastępów straży pożarnej. Ogień strawił ciągnik rolniczy i fragment dachu na budynku gospodarczym.

Do zdarzenia doszło we wtorek nad ranem w miejscowości Stasin w gminie Wojciechów w powiecie lubelskim. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego. Na miejscu interweniowało osiem zastępów straży pożarnej z PSP oraz okolicznych OSP.

Strażacy zastali objęty ogniem ciągnik rolniczy znajdujący się w budynku gospodarczym oraz fragment dachu. Akcja gaśnicza trwała kilkadziesiąt minut. Dzięki szybkiej reakcji strażaków pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku. W wyniku zdarzenia spłonął ciągnik rolniczy.

Obecnie trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat wywołanych ogniem.

8 komentarzy

 1. Na miejscu interweniowało osiem zastępów straży pożarnej z PSP oraz okolicznych OSP, a ścisk był pewnie taki, że trudno było się dopchać z sikawką.
  Dlatego ogień strawił ciągnik rolniczy i fragment dachu na budynku gospodarczym.

  • jesteś żenujący

  • No czekałem na mądre komentarze znawców kunsztu pożarniczego. Nie wzięli cię na akcje i nie zarobiłeś 20 zł ? Czy po prostu tak lubisz sobie czasami głupoty pogadać ?

  • Wypowiadając się na ten temat, rozumiem ,że masz wiedzę jak brzmiało wezwanie, w jakim układzie zabudowy są budynki gospodarcze i inwentarskie i jako znawca wszystkiego masz świadomość,że dyspozytor wysyłając SIŚ (znasz ten skrót znawco czy musisz wygooglowac?) musi przewidzieć , że w czasie zgłoszenia, pożar cały czas się rozprzestrzenia i może zająć inne budynki , w których znajdują się zwierzęta, słoma, siano i znaczne siły będą potrzebne!
   Ale ty wiesz lepiej i cię to gryzie bo OSP jest utrzymywana ze środków samorządu i te pieniądze można by przeznaczyć na twój socjal!!

 2. Straż po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastała już palący się ciągnik więc człowieku zastanów się co piszesz, grunt że uratowali pozostałość typu budynek i sprzęt rolniczy, ale co ja będę tłumaczył komuś kto nie wie w jakim czasie pali się ciągnik lub samochód

Dodaj komentarz