Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Poprzedni wykonawca nie podpisał umowy. Szukają kolejnego, który zbuduje nowy most w Łęcznej

Wiosną miały ruszyć prace związane z budową nowego mostu w Łęcznej. Wiadomo już, że wszystko zostanie przesunięte w czasie. Wykonawca nie podpisał umowy, więc konieczne jest znalezienie kolejnego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę mostu w Łęcznej w ciągu drogi krajowej nr 82 Lublin – Włodawa. To już kolejne postępowanie dotyczące tej inwestycji. W ogłoszonym pod koniec września 2021 roku przetargu wzięło udział 11 firm, a w lutym jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez Budimex. Jednak kiedy w kwietniu miało dojść do podpisania umowy, przedstawiciele firmy poinformowali, że wycofują się z realizacji zadania.

Zgodnie z przepisami, drogowcy zaoferowali podpisanie umowy pozostałym oferentom. Ci jednak również nie byli już zainteresowani inwestycją. Dlatego też zapadła decyzja o ponownym przetargu.

Jeżeli chodzi o samą inwestycję, nic się nie zmieniło. Wykonawca będzie miał za zadanie wybudować nową przeprawę, zlokalizowaną tuż obok istniejącego obiektu. Jadąc od Lublina, będzie to po jego lewej stronie. Most ma być szerszy, z jezdnią o szerokości siedmiu metrów, do tego dochodzą półmetrowe opaski bezpieczeństwa oraz ciągi pieszo-rowerowe po obu stronach. Jednak co najważniejsze, nowy most będzie znacznie wytrzymalszy, gdyż przystosowany do obciążeń do 50 ton.

Obecny obiekt, z którego korzystają kierowcy, został zbudowany w 1966 roku. Zaprojektowano go dla ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 30 ton. Obecnie znajduje się w złym stanie technicznym. Będzie wykorzystywany do czasu wybudowania nowego obiektu. Później zostanie rozebrany. Wybór wykonawcy i rozpoczęcie robót planowane jest w przyszłym roku.

(fot. GDDKiA)

 

 

 

7 komentarzy

 1. Ciekawe czy firma Budimex straciła wadium w związku z niepodpisaniem umowy.

 2. Wystarczy wstrzymać przetargi na rok a sami przyjdą z podkulonym ogonem prosić o zlecenia. Bez sensu jest na siłę szukanie wykonawcy. Przecież to GDDKIA rozdaje karty i jeżeli wstrzyma przetargi to te firmy nie będą miały wyboru i będą się bić o te pojedyncze zlecenia. Problem leży po stronie zamawiającego, że zbyt dużo ofert daje na rynek w tym samym terminie. Skoro ten most wytrzymał 50 lat to i jeszcze kolejne postoi. Nic na siłę, nie przepłacać zachodnim firmom! Nie nakręcać inflacji!

  • Marian wyłącz główny bezpiecznik przy liczniku energii elektrycznej.
   I zaczekaj rok z nadzieją, że z „podkulonym ogonem” będą cię prosić abyś ponownie zaczął korzystać z energii elektrycznej 🙂

  • Marian – miszcz intelektu!

 3. A jak tam na Żeglarskiej? Będzie w listopadzie 2023

 4. Ten most wytrzyma jeszcze 200lat.

 5. hahaha nikt nie chce mostu budować, a pajace chcą się za brać za tworzenie obwodnicy

Z kraju

Polityka i społeczeństwo