Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ponownie do Lublina zawita międzynarodowe święto graffiti

W najbliższych dniach Lublin stanie się gospodarzem międzynarodowego święta graffiti. Festiwal Meeting of Styles Polska odbędzie się w naszym mieście już po raz 13. Wydarzenie zaplanowane w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży potrwa od 4 do 6 sierpnia.

– Sztuka graffiti i jej twórcy znajdują w Lublinie sprzyjającą atmosferę i spotykają się z żywym zainteresowaniem odbiorców. Lublin jako Europejska Stolica Młodzieży daje możliwość bliskiego kontaktu z tą niezwykle atrakcyjną twórczością. W ramach odbywających się u nas edycji Meeting of Styles gościmy od 2011 roku najlepszych twórców z Polski i świata. Co roku, różnorodny i ciekawy program pozwala śledzić pracę mistrzów, ale także poprzez zajęcia warsztatowe rozwijać umiejętności i pasję – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

W Meeting of Styles wezmą udział artyści z całej Polski i Europy. Z myślą o ich twórczości udostępniona została ogromna powierzchnia muru oporowego obwodnicy Lublina. Spotkania warsztatowe odbędą się na terenach zielonych koło Skende, gdzie jak w ubiegłych latach przygotowane są specjalne ścianki.

Na miłośników czeka też wystawa prac jednego z najbardziej znanych przedstawicieli graffiti art w Polsce – Cruzego. Nie zabraknie też muzycznego after party. Więcej o lubelskim wydarzeniu, w tym jego szczegółowy harmonogram, znaleźć można na stronie youth.lublin.eu, a także w mediach społecznościowych: Meeting of Styles Poland oraz na profilu wydarzenia.

Meeting of Styles jest to najstarszy festiwal graffiti na świecie i tym samym w Polsce. Wywodzi się z niemieckiego Festiwalu Wall Street Meeting. Główną ideą imprezy jest ukazanie graffiti jako jednego z kierunków sztuki w przestrzeni publicznej, który daje pole do twórczego działania młodym ludziom oraz rozwijania ich pasji i zainteresowań. Począwszy od 2002 r. zorganizowano ponad 500 edycji festiwalu Meeting of Styles na całym świecie, w których uczestniczyło 150 tysięcy artystów, przy ponad 600-tysięcznej widowni.

(źródło UM Lublin)

8 komentarzy

  1. Bohomazy…

  2. Dobrze że piszecie bo jak bym zobaczył ich w trakcie roboty to pewnie pół garnizonu policji bym zawiadomił i bez sensu chłopcy by przyjechali.

  3. W Lublinie święto graffiti trwa cały rok.

  4. Kto na to zezwala?

    „Festiwal Meeting of Styles” = wandalizm, kicz, gryzmoły, niszczenie krajobrazu = marksistowska antykultura, rodem z samego Frankfurtu germany. Nic z przypadku, nic…

  5. SUPER! Czy jest obecny jakiś graficiarz z Lublina? Chcielibyśmy zrobić piękną ścianę przy serwisie motocyklowym.

Dodaj komentarz

Z kraju