Ponad sto osób przez tydzień szukało 79-letniego mężczyzny, wykorzystano też drona. Znaleziono jego zwłoki

Zakończone zostały poszukiwania 79-latka z powiatu zamojskiego, który przed świętami wyszedł z domu i zaginął. Przez ponad tydzień sprawdzano okolicę oraz kompleksy leśne. W jednym z nich natrafiono na zwłoki mężczyzny.

Mieszkaniec miejscowości Wólka Husińska w gminie Krasnobród w powiecie zamojskim zaginął we wtorek 19 grudnia. W godzinach popołudniowych wyszedł on z domu udając się w nieznanym kierunku. Zaniepokojona rodzina rozpoczęła jego poszukiwania. Gdy nie przyniosły one skutku, powiadomiono policję.

Sytuacja była bardzo poważna, gdyż zaginiony cierpiał na zaniki pamięci, stronił od ludzi, nie był też zdolny do samodzielnej egzystencji. Do tego na nogach miał tylko klapki, co przy grudniowych przymrozkach groziło poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Policjanci natychmiast zorganizowali akcje poszukiwawczą. Do działań zaangażowano ponad sto osób: funkcjonariuszy z Zamościa i Tomaszowa Lubelskiego, strażaków zarówno zawodowych jak i ochotników, pograniczników oraz okolicznych mieszkańców. Użyto również noktowizorów, kamery termowizyjnej, a także drona.

Penetrowano tereny miejscowości Wólka Husińska i pobliskich wsi oraz kompleksy leśne i polne. W czwartek 28 grudnia natrafiono na zwłoki 79-latka. Znajdowały się one w kompleksie leśnym Róża w gminie Susiec. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone. Sekcja zwłok wykaże, co było przyczyną jego śmierci.

(fot. policja)
2018-01-02 21:27:48

Zobacz również

3 komentarze

  1. Szybko się poprawił… Jeszcze nie zdążyłem dobrze wysłać a już zminił na 30… 😉

  2. Tylko dlaczego sam opuścił dom i od tak się oddalił, powinien być pod opieką rodziny….
    Szczególnie, że był schorowany…

    • Bo może codzienne opiekowanie się osobą z Alzheimerem czy demencją, która wymaga niejednokrotnie więcej uwagi niż dziecko, a do tego praca, dom, własne dzieci, rutyna to bynajmniej nie to co opieka nad sobą i swoim komputerkiem jak w Twoim przypadku.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności