Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieli po ponad 2,5 promila alkoholu. Opiekowali się niemowlęciem

Rodzicie 8-miesięcznego dziecka mieli po ponad 2,5 promila alkoholu. Niemowlę trafiło najpierw do szpitala, a następnie zostało umieszczone w rodzinie zastępczej.

Kraśniccy policjanci razem z pracownikami opieki społecznej i kuratorem sądowym interweniowali w mieszkaniu, w którym przebywali nietrzeźwi rodzicie 8-miesięcznego dziecka. Jak się okazało po badaniu alkomatem 29-latka i 27-latek mieli po ponad 2,5 promila alkoholu..

Chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie wykazano, że dziecko miało podwyższoną temperaturę oraz było zaniedbane. Tymczasowo zostało ono umieszczone w rodzinie zastępczej.

Wkrótce nieodpowiedzialni rodzice stanął przed Sądem Rodzinnym za zaniedbania w opiece nad niemowlęciem mogącymi skutkować zagrożeniem jego zdrowia, a nawet życia. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

2018-03-02 11:27:24
(fot. Policja)

13 komentarzy

 1. No i biedny dzieciak teraz nigdy rodziców nie pozna, chociaż może to i lepiej dla niego. Ciekawe jak długo się bedzie tułał po rodzinach zastępczych i domach dziecka. Niektóry mają pod górkę od urodzenia

  • Głos gminu i zjednoczonego pospólstwa

   Uwaga Rodzice!!!
   Jak chcecie sobie „golnąć” kielicha, albo nie daj Boże dwa, wódkę kupujcie z daleka od domu, skrzętnie ukrywajcie co niesiecie w siatkach do domu i nie zapomnijcie szczelnie zasłaniać okien, bo wcześniej czy póxniej ąsiedzi, albo co gorsza, „kochana” rodzinka Was „sprzeda” komu trzeba.

   • Że co?? Puknij się w łeb!! A kto normalny pije alkohol? Szczególnie jak ma się małe dziecko. Tylko PATOLOGIA

    • Bardzo dobrze że ktoś nie był obojętny na los dziecka pijanych rodziców. Namawiam wszystkich aby tak reagowali. Brawo!

 2. 500 i cala reszta dodatkow sie nalezy. Niech zyje socjalizm!

 3. To „podwyższona temperatura” (nawet nie gorączka) jest powodem do stawiania zarzutów o narażeniu życia?

  • wystarczającym powodem jest to że opiekowali się(obydwoje)
   dzieckiem w stanie nietrzeźwym!

  • a wiadomo czy ta gorączka by sie nie rozwinęła w coś gorszego. dzięki bogu tylko na tym się skończyło. mgło by dojść do tragedii i co wtedy?

 4. Aa podają ze również zaniedbane… może dziecko nie jadło od kilku dni, było wychudzone, może brakowało mu witamin, może było potluczone i sto jeszcze innych rzeczy? Ale ty przeczytałeś/as tylko ze podwyższona temperatura. Podwyższona temperatura moment zamienia się w gorączkę, a co może spowodować gorączka u takiego malucha to już sobie sam /a doczytaj. ..

  • Ja znam ta rodzinę bardzo dobrze. I to co tutaj wypisujecie to naprawde przesada. Dziecko nie było nigdy w zyciu bite i było zadbane. Spójrzcie na siebie a później oceniajcie innych!!!!

 5. Ta kobieta ma już starsze dzieci odebrane z powodu notorycznego pijaństwa i z tym pewnie będzie tak samo.
  A jak przy poprzednich interwencjach oddawała je pod opiekę swoim krewnym, to po kilku dniach je dopiero odbierała, taka to kochająca „matka”.

 6. Ja znam ta rodzinę i wiem że dziecko było zadbane. I nie wypisujcie takich głupot jak np.ze dziecko może było bite albo ze nie jadło od kilku dni.!!!!!!!!

Z kraju