Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad 200 mln zł na wsparcie dla przedsiębiorców z naszego regionu. LRFR przyjmuje już wnioski

W środę władze województwa lubelskiego ogłosiły szczegóły nowej oferty Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. W tym roku na wsparcie właścicieli mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm zostanie przeznaczona kwota ponad 200 mln zł.

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju otrzyma w tym roku ponad 140 mln złotych. To oznacza, iż będzie on dysponował na cele pożyczkowe kwotą ponad 200 mln zł. Jak wyjaśniają władze naszego regionu, jest to możliwe dzięki podpisanemu w czerwcu ubiegłego z Województwem Lubelskim aneksowi. Tym samym Fundusz wdroży środki finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego z perspektywy 2014-2020.

Zapadła też decyzja o wprowadzeniu na stałe do oferty niskooprocentowanej pożyczki w ramach pomocy de minimis. To po bardzo dużym nią zainteresowaniu, jakie miało miejsce w ubiegłym roku. Ten typ pomocy jest udzielany przedsiębiorstwom w szczególności na podstawie przepisów zawartych w rozporządzeniu Komisji Europejskiej. Warunki wymagane, które zobowiązani byli spełnić wnioskodawcy ubiegający się o pożyczkę inwestycyjną i obowiązujące zasady udzielania pomocy w postaci de minimis, pozwoliły udzielić Funduszowi 37 pożyczek na kwotę przeszło 27 mln zł.

– Kiedy w 2021 roku powołaliśmy, jako samorząd wojewódzki, fundusz rozwoju byłem przekonany, że jest to dobra decyzja, która pomoże w rozwoju przedsiębiorcom z naszego regionu. W mojej ocenie działalność funduszu miała być wartością dodaną dla przedsiębiorców, jak i całego ekosystemu gospodarczego województwa lubelskiego. Dzisiaj, jestem pewny, że tak się dzieje o czym świadczy powodzenie akcji pożyczkowych prowadzonych przez spółkę, coraz większa skala środków finansowych oraz poziom ich angażowania – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Rafał Langiewicz, prezes zarządu LRFR wyjaśnia, iż w ubiegłym roku zwiększona została dynamika zaangażowanych środków finansowych o 162%, a od początku działalności Funduszu podpisano przeszło 200 umów pożyczkowych na kwotę ponad 111 mln zł. Zaznacza jednocześnie, że choć Fundusz istnieje stosunkowo niedługo, to dzięki rosnącej liczbie pożyczek, wartości zaangażowanych środków, preferencyjnej ofercie oraz uczestnictwie w najważniejszych wydarzeniach gospodarczych w regionie udało mu się w istotny sposób zaznaczyć swoje miejsce wśród instytucji wspierających przedsiębiorców z obszaru województwa lubelskiego.

Z uwagi na stale powiększającą się liczbę przedsiębiorców korzystających z rozwiązań oferowanych przez LRFR, przeniesiono jego siedzibę. Od początku stycznia nowa lokalizacja punktu obsługi interesantów znajduje się przy ul. Wojciechowskiej 9a. Fundusz posiada również stacjonarne oddziały na terenie woj. lubelskiego: w Chełmie na ul. Mickiewicza 37, Zamościu na ul. Partyzantów 94 i Białej Podlaskiej na ul. Warszawskiej 14.

Ponad 200 mln zł na wsparcie dla przedsiębiorców z naszego regionu. LRFR przyjmuje już wnioski

6 komentarzy

 1. Żeby mieli na nowe x-szustki i wczasy na Dominikanie

  • Ta powinni wozami z końmi przyjechać:)
   Każdy zazdrośnik zasługuje na życie w biedzie.

 2. Te xszóstki to muszą co miesiąc spłacać.. jak Ci szkoda to sam zaryzykuj

 3. PIS pogonili i kasa się od razu znalazła

 4. Ponad 200 mln zł na wsparcie dla przedsiębiorców z naszego regionu.
  Wezmą i znów nic nie będzie się im opłacać.

Dodaj komentarz

Z kraju