690 680 960

Ponad 2 tys. nowych zakażeń koronawirusem, woj. lubelskie z największą liczbą nowych przypadków

W całym kraju zarejestrowano ponad 2 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Woj. lubelskim minionej doby odnotowano najwięcej zakażeń SARS-CoV-2.

– Mamy 2012 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: lubelskiego (453), mazowieckiego (323), podlaskiego (223), pomorskiego (111), śląskiego (109), wielkopolskiego (105), zachodniopomorskiego (102), małopolskiego (100), łódzkiego (98), dolnośląskiego (88), warmińsko-mazurskiego (83), podkarpackiego (81), kujawsko-pomorskiego (56), lubuskiego (26), świętokrzyskiego (19), opolskiego (18). 17 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 22 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 2 920 874/75 864 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W woj. lubelskim zmarły 4 osoby, wszystkie miały choroby współistniejące wraz z COVID-19. Liczba osób w regionie przebywających na kwarantannie: 13454, liczba wykonanych testów: 3278. Najwięcej nowych zakażeń rejestrowanych je w powiatach Lublin i lubelskim.

Wszystkie dane dotyczące powiatów: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

40 komentarzy

  • Tak , cały świat zawiązał spisek przeciw Lubelszczyźnie…OMG..

   • Jaki cały świat tam gdzie największy brud i ubóstwo nie ma wirusa tam gdzie nie ma telewizji i Internetu wirusa nie ma azja Afryka tam nie mogą ludzi ogłópić.

   • Przeciwko całemu światu zawiązany jest spisek.

    • @uuuuu4 Ja osobiście znam osoby, które przeszły zachorowanie (były pozytywne) i po kilku miesiącach od infekcji mają pewne dolegliwości, które być może pozostaną już u nich na zawsze.

   • Ja nie uważam że to spisek, każdy powinien uważac, może ktoś delikatnie covid ale konsekwencje typu wypadanie włosów czy zaburzenia jakieś neurologiczne mogą na zawsze pozostać

   • @Anetka Przecież to ciemniaki wymieniają się informacjami jakoby nie było żadnego zagrożenia. Wspomniany ciemnogród został zaszczepiony przez swoich rodziców na wiele chorób, które wcześniej nam towarzyszyły i dzięki temu dziś może kłapać te głupoty. Szczepienie nie, maseczki nie. Gdyby tym ludziom nie brakowało kultury osobistej to przynajmniej szanowaliby innych i dostosowywali się do panujących obostrzeń. Zakrycie twarzy na czas podróży komunikacją czy podczas zakupów nie jest żadnym obciążeniem.

    • Popieram i uważam że maseczka założona na twarz to nie jest coś strasznego, nikomu się od nie nic nie stanie.

     Ja podchodzę z powagą do covida bo nawet gdy ktoś lekko przejdzie to nie z każdym tak będzie. Znam osoby które zmarły na covid i niekoniecznie miały inne choroby.

    • Marianie jak Ty będziesz żył jak pozwolą zdjąć maseczki a wirus nadal z nami będzie? Współczuję Ci.

    • Miesiąc ok. Ale zrozumcie ameby umysłowe nie dwa lata! Zero szacunku macie do ludzi zero

 1. Mieszkam na Lubelszczyźnie miejscowość taka średniej wielkości u nas spokuj ludzie pracują jak by nie wiadomości normalny czas. Podkarpackie jeszcze mniej szczepień i zachorowań mało. Dziwne.

 2. Każdy kiedyś umrze tak czy inaczej więc czym tu straszyć.
  Takie życie.

 3. Sciema dla naiwnych mój szwagier jest lekarzem i nie kazał rodzinie się szczepić sam niezaszczepiony jak i jego koledzy po fachu.

 4. Jak to w końcu jest. Minister pseudozdrowia mówi, że 70% społeczeństwa (ci zaszczepieni) uzyskali pełną odporność na wirusa. To po jaką cholerę on i pseudospecjaliści od wirusa, namawiają do kolejnej trzeciej, później czwartej dawki, itp.. To w końcu ten preparat działa, czy nie? No i oczywiście na co, na kieszeń fizera. Sami wyprodukowali wirusa i szczepionkę, wypuścili w chinach. A teraz zbijają kokosy. Dlaczego po „potwierdzeniu” zakażenia wirusem, nikt nie leczy ludzi, tylko każe czekać w domu na pogorszenie stanu zdrowia. Lekarze powinni leczyć chorych, a nie pozwalać im umierać.

 5. Po listopadowym covid mam 51% pojemności płuc, dermografizm pokrzywkowy, łysienie brody. To już prawie rok. Nie byłem hospitalizowany. Dolegliwości uaktywniały się po kilku, kilkunastu tygodniach. A jak taka pokrzywka swędzi i jak brakuje oddechu przekona się tylko ten kto to przeżyje. Nie polecam. Szczególnie wyznawcom koronościemy

 6. To ile to jest ?? cyt.Liczba zakażonych koronawirusem 2 920 874/75 864 ? Na świecie czy w polsce czy w woj.lubelskim ?

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas