Pomysł na majówkę: Spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym

W niedzielę odbędzie się pierwszy w tym sezonie spacer z przewodnikiem w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie. Przewodnik będzie czekał na zainteresowanych od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu od strony ul. Willowej.

Tym razem uczestnicy spaceru poznają tajemnice kory drzew. Z botanicznego punktu widzenia jest to martwa część tkanek okrywających łodygi i korzenie drzew, tzw. martwica korkowa. Kora niektórych gatunków drzew i krzewów wykorzystywana jest jako surowiec farmakologiczny, jako element dekoracyjny, czy w końcu jako przyprawa lub materiał stosowany w budownictwie.

Na młodych gałęziach i pniach jest gładka, z wiekiem może pękać i łuszczyć się – dlaczego? Czy łuszczenie się kory jest objawem choroby drzew? Czy po korze można rozpoznać drzewa? Czy kora służy tylko drzewom, czy także ludziom ? Między innymi na te pytania przewodnik postara się odpowiedzieć w trakcie najbliższego, niedzielnego spaceru.

Koszt udziału w wydarzeniu równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

(fot. UMCS)
2018-04-30 21:06:11

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019