690 680 960

Pomosty, wieża widokowa, mini amfiteatr i miejsce do biwakowania. Zalew w Krynicach coraz bardziej przyjazny turystom

Będą kolejne inwestycje w infrastrukturę turystyczną nad zalewem w Krynicach. Powstają już pomosty, w przyszłym roku ruszą prace przy budowie parkingów, wieży widokowej i mini amfiteatru.

Gmina Krynice planuje kolejne inwestycje przy miejscowym zalewie. Podczas ostatniej sesji radni zadecydowali o przeznaczeniu pozyskanych z Unii Europejskiej środków na budowę m.in. wieży widokowej i mini amfiteatru. Dodatkowo ścieżka edukacyjna wzdłuż zalewu będzie utwardzona i oświetlona za pomocą lamp fotowoltaicznych, zostaną zamontowane stojaki na rowery, powstanie chodnik i droga łącząca dwie prowadzące do akwenu trasy. Do tego również dwa parkingi i miejsce do biwakowania. Koszt tych prac ma wynieść ok. 500 tysięcy złotych, z czego połowę samorząd pokryje ze środków z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jeżeli uda się jeszcze w tym roku ogłosić przetarg, a następnie wybrać wykonawcę, prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku.

To nie jedyne inwestycje turystyczne nad zalewem w Krynicach. W lipcu gmina podpisała umowę o dofinansowanie projektu związanego z zagospodarowaniem zbiornika wodnego na przyjazną turystom strefę rekreacji. Jeszcze w tym miesiącu mają zostać zakończone prace związane z montażem pięciu pomostów pływających, w tym dwóch tak zwanych spacerowych i trzech do cumowania drobnego sprzętu pływającego. Przy pomostach zamontowany zostanie również licznik gości oraz system monitoringu wizyjnego z fotowoltaicznym modułem zasilającym. Jak wyjaśnia Wójt Gminy Janusz Bałabuch, realizacja projektu ma zachęcić turystów do odwiedzania miejscowości Krynice, a powstałe obiekty uzupełnią obecną ofertę turystyczno-rekreacyjną gminy.

Zalew krynicki ma powierzchnię 39,70 ha i około 1.3 km długości. Jego średnia głębokość waha się w granicach od 1 do 3 metrów. Od dawna stanowi atrakcję dla miłośników wędkarstwa, w ostatnich latach rozwijana jest infrastruktura turystyczna. Mieszkańcy i przyjezdni mają do dyspozycji m.in. altanę oraz miejsca na grilla i ognisko. Strefa rekreacji jest wciąż rozbudowywana, aby miejsce to było jeszcze lepiej przygotowane do obsługi, wypoczywających nad wodą.

(fot. UG Krynice)

2 komentarze

  1. No moze ktos wyjasni, gdzie na tym swiecie leza Krynice? Moze lokalni wiedza, ale z artykulu nie mozna sie dowiedziec…ani wojewodztwa, ani gminy, ani zadnych Google Earth parametrow. To jakas sciema?

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas