Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pomoc dla instytucji wpierających edukację oraz integrację ukraińskich uczniów i uczennic

60 tabletów oraz 60 czytników e-booków trafi do instytucji wspierających edukację oraz integrację ukraińskich dzieci i młodzieży na terenie Lublina. Wczoraj przedstawiciele Stowarzyszenia Edukacja 3.0 przekazali wybranym szkołom i bibliotekom sprzęt mobilny ufundowany przez firmę Amazon.

– Od początku wybuchu wojny edukacja oraz integracja ukraińskich uczniów i uczennic jest dla nas jednym z priorytetów. Cieszę się że lubelskie instytucje, które od miesięcy podejmują działania na rzecz najmłodszych obywateli Ukrainy mieszkających w naszym mieście, otrzymały kolejną pomoc. Przekazany sprzęt z pewnością ułatwi prowadzenie zajęć oraz przyczyni się do wyrównania szans w rozwoju dzieci i młodzieży z Ukrainy. Serdecznie dziękuję za otrzymane wsparcie – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Z przekazanych urządzeń skorzystają zarówno polscy, jak i ukraińscy uczniowie. Tablety trafią do dwóch szkół działających na terenie Lublina, w których uczą się dzieci i młodzież z Ukrainy mieszkający w naszym mieście. Ze sprzętu będą mogli korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Lublinie oraz Ukraińskiej Szkoły Sobotniej im. prof Michała Łesiowa założonej przez Fundację Kultury Duchowej Pogranicza.

Z kolei czytniki, oprócz wymienionych szkół otrzymają lubelskie biblioteki, które w swoim księgozbiorze udostępniają dwujęzyczne i ukraińskie książki, a także organizują inicjatywy służące integracji uchodźców i migrantów. Urządzenia trafią do trzech filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego – Filii nr 9 przy ul. Krańcowej, Filii nr 8 przy ul. Zuchów 2 i Filii nr 32 przy ul. Szaserów 13-15 oraz Biblioteki wielokulturowej w Baobabie (ul. Krakowskie Przedmieście 39B).

Inicjatywa to efekt współpracy Stowarzyszenia Edukacja 3.0 ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, przy wsparciu firmy Amazon.

(źródło UM Lublin)

9 komentarzy

  1. wincej im dawać wincej bo tacy bidni ci „bracia”!

  2. A co dostaną polskie dzieci, ołówki i gumki ?

  3. Dejta, dejta, tanki dejta, karabiny dejta, 800+ dejta, lekarza dejta, komputery dejta, Chełm dejta, Przemyśl dejta.

  4. Dej, dej dej dla uk , a węgiel dla nas jest po 2300 zł

  5. Moturienko Lublin

    Płacić Lachy (Łachy) i budować pomniki Stiepana, bo niedługo, jak Pisiory jeszcze kilka lat porządzą to wam zrobimy ’43. jak za dawnych, dobrych czasów.

  6. Z tej kasy, którą dostali z naszych pieniędzy to ich nie stać na tablety??? Stać! Tylko po co wydawać skoro można za darmochę? Pojęczą jacy to ono bidni i dostaną. Kiedy to się skończy?! No szlag człowieka trafia! Zapied*lam na raty, leasingi, opłaty, ledwo koniec z końcem wiążę a tu łachudry znowu coś dostają. Mi ku*wa nikt nie da tableta ani nic innego. Oni biedni nie są!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport