Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Polska Mistrzem Europy w piłce nożnej…księży. W reprezentacji duchowni z naszego regionu (zdjęcia)

Pięciu księży z województwa lubelskiego weszło w skład reprezentacji Polski w piłce nożnej duchownych, która właśnie zdobyła mistrzostwo Europy. Tytuł ten Polska zdobyła już po raz ósmy.

W ubiegłym tygodniu w mieście Timisoara w Rumunii odbył się finał Mistrzostw Europy w halowej piłce nożnej księży. Polska reprezentacja pokonała Portugalię 3:2, tym samym zdobyła mistrzowski tytuł. Wcześniej, w półfinale, duchowni wygrali ze Słowacją. Co ważne, mistrzostwa odbyły się po raz 15, a Polska reprezentacja już 8 raz nie miała sobie równych.

Droga polskich kapłanów do sukcesu wiodła przez fazę grupową, w której wygrali 6:1 z Austrią, 8:0 z Czarnogórą i zremisowali 0:0 z Węgrami. W ćwierćfinale polscy księża pewnie pokonali Rumunię 5:0, a w półfinale po zaciętej walce i golu z rzutu karnego wygrali z Bośnią i Hercegowiną 1:0.

W jedenastce, która zdobyła Mistrzostwo Europy, grało pięciu księży z naszego regionu. Czterech z nich pełni posługę w diecezji zamojsko – lubaczowskiej: Krzysztof Sosnowski z parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim, Maciej Lewandowski z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, Paweł Derylak wikariusz z parafii pw. Świętego Mikołaja w Grabowcu oraz Marek Mazurek z parafii pw. Świętego Brata Alberta w Zamościu, który jest jednocześnie Dyrektorem Pieszej Zamojsko-Lubaczowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Piątym kapłanem jest Rafał Przeździak z diecezji siedleckiej, wikariusz Parafii Świętej Anny w Białej Podlaskiej.

Polska Mistrzem Europy w piłce nożnej…księży. W reprezentacji duchowni z naszego regionu (zdjęcia)

(fot. Parafia WNMP w Małogoszczu)

27 komentarzy

  1. Brawo Brawo Brawo

  2. Benedykt dwudziesty ósmy

    A główną wygraną czyli nagrodę „nagiego chłopca” zafundował sam papież.

  3. Mamo, uważaj …. bo jesteś mamą ! Chyba że dzieci hodujesz tylko na ofiarę bo takich jest trochę.

  4. Brawo dla księży na pochybel lewackim kołtynom.

  5. super, gratulacje Panowie!