690 680 960

Politycy PiS czekają na wizytę Donalda Tuska. Przygotowali dla niego 10 pytań

Na dzisiejszą wizytę Donalda Tuska w Lublinie przygotowali się lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości. Mają nadzieję, że szef PO odniesie się do pytań, jakie złożyli w biurze partii.

Jak już informowaliśmy, dziś do Lublina przyjeżdża Donald Tusk. Celem jest spotkanie z przedsiębiorcami oraz mieszkańcami. Na wizytę szefa PO przygotowali się lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości, m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek czy też poseł Sylwester Tułajew. Przygotowali dla niego 10 pytań, na które żądają odpowiedzi. Jak wskazuje Sylwester Tułajew, dotyczą one bezpieczeństwa energetycznego kraju, polityki zagranicznej a także bezpieczeństwa militarnego Polski.

Pytania zostały złożone w biurze Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Politycy PiS chcą się dowiedzieć, dlaczego w latach 2008-2009 rezygnowano z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej, dlaczego w roku 2010 rząd PO-PSL umorzył 1 mld 200 mln złotych rosyjskiej spółce Gazprom, dlaczego zaakceptowano umowę gazową z Gazpromem do 2037 roku całkowicie uzależniając Polskę od rosyjskiej energii, dlaczego rząd PO-PSL nie zablokował powstania gazociągu Nord Stream, a blokował Baltic Pipe.

Do tego dochodzi, dlaczego ówczesny rząd chciał sprzedać rafinerię Możejki i grupę Lotos Rosjanom, dlaczego rząd PO-PSL nigdy nie osiągnął progu finansowania Wojska Polskiego na poziomie zapisanym w ustawie budżetowej, czyli 2 proc. PKB, w latach 2008-2013, dlaczego likwidowano jednostki wojskowe we wschodniej części kraju, dlaczego rząd PO-PSL dopuścił do udostępnienia danych białoruskich opozycjonistów narażając ich na kolonię karną i konfiskatę mienia a także, dlaczego Donald Tusk oddał śledztwo smoleńskie w ręce Rosjan.

Jak wyjaśniał Przemysław Czarnek, politycy liczą, że Donald Tusk zechce dziś w Lublinie odpowiedzieć na te pytania, które jak podkreślił, są bardzo proste. Wskazał jednocześnie, iż oczekiwane są szczere odpowiedzi, w trakcie których szef PO nie będzie zasłaniał się niepamięcią bądź też kłamał.

(fot. Sylwester Tułajew)

118 komentarzy

  1. On czego się nie dotknie to s………li

  2. a ja mam jedno pytanie do pisuarów….1. dlaczego niszczą polske??

  3. Czy już ktoś pytał: „Gdzie byli rodzice?”

Kursy walut

  • USD 4.2803zł -1.04%
  • GBP 5.2838zł -0.83%
  • EUR 4.7079zł -0%
  • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas