690 680 960

Policyjne kontrole na lubelskich targowiskach. Nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Mundurowi z Lublina skontrolowali miejskie targowiska. Efektem działań policjantów było zarekwirowanie 1500 paczek nielegalnych papierosów.

Policjanci z Lublina z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie kontrolują miejskie targowiska. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim, czy dochodzi do handlu nielegalnymi papierosami pochodzącym z przemytu zza wschodniej granicy.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci w ramach prowadzonych działań zabezpieczyli 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępnie oszacowano, że gdyby nielegalne wyroby tytoniowe trafiły na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby 35 tys. złotych.

Policjanci przypominają, że wprowadzanie papierosów bez polskich znaków akcyzy do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru. Mundurowi przestrzegają także przed kupowaniem na targowiskach nielegalnych wyrobów akcyzowych.

(fot. Policja Lublin)

28 komentarzy

 1. Może zarekwirowane fajki nie trafiają do utylizacji tylko z powrotem na targ.

 2. Ludzie, gdyby policji tak bardzo zależało na zamknięciu tych handlarzy, to wystarczyło by puścić tam kilku tajniakow po cywilnemu i sprawa załatwiona. A tak to raczej do usmarkanej śmierci mogą ich łapać

 3. Wjazd pod nova wszyscy gleba powolne spisywanie liczenie itp. Za godzine tak samo….jak to nie pomaga rozpracowanie operacyjne i pozniej gleba gleba zarzuty z zorganizowanej grupy. Nie ma mozliwosci sprzedazy to co im po przemycie fabrykach magazynach

 4. Z jakiej Ukrainy jedz na Ukraine i kup w kiosku papierosy potem taka sama paczke wez od tych z pod Novej zobacz roznice w smaku oni sprzedaja nabijaki

 5. Hahaha ale sukces, jutro znowu będą stać, BZDURY !

 6. Ludzie coś palić muszą. Niektórych niestac aby kupić sobie papierosy w kiosku. Niemoga rzucic palenia.
  .. Maja zbyt niskie dochody… Dobrze ze pod Nova ktoś kto bardzo potrzebuje może sobie kupić..

  • Bogaci ludzie zazwyczaj nie palą bo żyje im się dobrze i nie chcą tego skracać. Jak cię nie stać na papierosy to rzuć palenie albo do roboty się weź. Palenie to nie jedzenie i picie. Nie musi człowiek palić żeby żyć. Sam wiele lat paliłem po dwie paczki dziennie wiec wiem jaka to głupota. Kupienie dwóch paczek dziennie w kiosku nie było problemem tylko zdrowie zaczęło szwankować. Tłumacze sobie że jestem za bogaty na palenie 😉

   • Jestes zwykłym durniem. Jak zachorujesz cwaniaczku na RAKA (od smogu) to sam finansuj swoje leczenie. Jak żeś taki bogaty he he. A to że ludzi w tym kraju niestac na drogie Polskie papierosy to wie nawet dziecko. Gro społeczeństwa żyje za najniższą pensje krajowa. Nie każdy jest w stanie oduczyc się tego.

 7. I co sprawdzili czy dochodzi do handlu? Są jakieś wnioski?

 8. nielegalne papierosy nie trafią na rynek no no no, a ostatnio widziałem krowę ze skrzydłami. i beemke nie bitą.
  trafią tylko nie zarobią ci co mieli zarobić a policja zarobi. dziwne rzeczy się dzieją, tu skonfiskują i potem zginie, a za pół roku kolejny komendancik ” lepianke” postawi.

 9. Wczoraj ich ganiali po NOVĄ .A dzisiaj może Papierosy . Patologia sprzedają po 10 zł a Najtańsze w sklepie 12 zł ale oszczędność Jak już Chcecie palić taniej to proponuje :
  Tytoń
  Gilzy
  Maszynka
  I paczka poniżej 9 zł wychodzi

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas