Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatele Iranu i Armenii próbowali przekroczyć granicę z fałszywymi dokumentami

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej obywateli Iranu i Armenii. Mężczyźni przedstawili do kontroli granicznej fałszywe wizy Schengen.

W minioną niedzielę na terenie kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się troje obywateli Iranu.

Podczas kontroli granicznej funkcjonariusz straży granicznej, zauważył nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy. Jak się okazało, podróżni posługiwali się fałszywymi niemieckimi wizami Schengen.

Kobieta oraz dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych, w sprawie wszczęto postępowanie dotyczące posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Podróżnym wydano decyzję o odmowie wjazdu na terytorium Polski i przekazano ich ukraińskim służbom granicznym.

Do podobnego zdarzenia doszło również w ubiegłym tygodniu w Dołhobyczowie. Tam do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski, stawił się obywatel Armenii. Mężczyzna przedstawił do kontroli granicznej fałszywą wizę Schengen. W tym przypadku podróżny został również zatrzymany i przekazany stronie ukraińskiej.

(fot. Straż Graniczna)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo