Lubartów bez „sreberka”. Policyjna nieoznakowana skoda rozbita na obwodnicy Kocka

Dzisiaj rano na obwodnicy Kocka policyjna nieoznakowana skoda superb wypadła z drogi zatrzymując się na poboczu za barierą energochłonną. Radiowóz został poważnie uszkodzony.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 10 na krajowej 19, na obwodnicy Kocka. Funkcjonariusze jechali w kierunku Radzynia Podlaskiego. Na początku obwodnicy zderzyli się z jadącym w tym samym kierunku oplem.

Jak ustaliliśmy, kierująca oplem kobieta z pow. łęczyńskiego zjechała na pas do skrętu w lewo, na starą trasę, gdyż tak poprowadziła ją nawigacja. Po chwili jednak zmieniła swoje plany i postanowiła pojechać prosto. Tym samym zajechała drogę jadącemu z tyłu radiowozowi.

Funkcjonariusz kierujący skodą usiłował uniknąć zderzenia zjeżdżając maksymalnie na prawą stronę jednak zepchnięty radiowóz uderzył w latarnię, znak drogowy a następnie barierki po czym zatrzymał się na poboczu za barierą energochłonną. Nikomu z uczestników zdarzenia nic się poważnego nie stało. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Radiowóz został poważnie uszkodzony i najprawdopodobniej nie będzie się nadawał do naprawy.

Jest to już kolejny wypadek lubartowskiego sreberka. Pod koniec listopada 2012 roku, nieoznakowany policyjny opel vectra, jadący krajową 19 w kierunku Kocka, pomiędzy Firlejem a Czerwonką zderzył się z volkswagenem passatem. Jak wtedy ustalono, funkcjonariusz kierujący oplem postanowił zawrócić. Podczas wykonywania tego manewru w tył radiowozu uderzył volkswagen spychając policyjne auto do rowu.

Radiowóz został tak poważnie uszkodzony, że nie nadawał się już do dalszej eksploatacji. Przez ponad rok policjanci byli bez auta tego typu, dopiero pod koniec stycznia b.r. otrzymali skodę superb wyposażoną w videorejestrator. Pojeździła zaledwie siedem miesięcy.

Informację o zdarzeniu oraz zdjęcia otrzymaliśmy od czytelników – Kamil i Michał – DZIĘKUJEMY!2014-08-22 10:29:33
(fot. Czytelnik Michał i Kamil)

Zobacz również

39 komentarzy

  1. Ale na stronie WIADOMOSCI pisza ze to jadaca kobieta OPLEM VEKTRA Z DUZA SILA UDEZYLA W NIEOZNAKOWANY Z DUZA SILA,, JAKA O B L U D A.,,

  2. a dobrze teraz rowerami cymbały

  3. Teraz darmozjadów do patroli pieszych a także zakupić rowery i na rowery brzuchaczy wysyłać

  4. jakiś zły dzień wczoraj mieli panowie w tych sreberkach w zemborzycach na ul. cienistej jeden wjeżdżał na lawete bo sie im popsuł:)

  5. Jakby to było w odwrotnej sytuacji, pewnie pierwsze co by powiedzieli to „niezachowanie szczególnej ostrożności oraz nadmierna prędkość” . Akurat teraz tyczy się to Skodzianki

  6. słyszy się, że często podjeżdżają /siadają na ogonie/ wymuszając przyspieszenie jazdy jadącego przed nimi i w tedy rejestrują na kamerze przekroczenie prędkości.

  7. Kupię tą skodę 😉

  8. trochę żal bo czasami jest potrzebna policja ale Ci akurat strasznie podpuszczali, nie tak dawno wyjeżdżałem z Lubartowa na obwodnice w strone kocka,a oni skodą z obwodnicy na Lubartów, ledwo wykonałem manewr w prawo na obwodnice patrze w lusterko a oni już siedzą mi na tyle jakieś 2-3metry odległości (a gdzie bezpieczna odległość między autami?????) i ciekawe w którym miejscu zawracali skoro tam jest ciągła na krzyżówce, ale kontynuując dalej…. jade w strone kocka jest ciągła po prawej i lewej, ja nie zdjeżdżam a oni cały czas za mną próbowali wymusić na mnie abym zjechał na ciągłą to by zarobili pare groszy, ale koniec końcem nie udało im się tego wykonać :):):):):) wyprzedzili mnie wtedy gdy był wolny pas z przeciwka i linia przerywana

  9. czy ktoś wie jak owi policjanci się nazywają?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew