Policjanci z Lublina zatrzymali „agenta CBA”. Mężczyzna odpowie za udział w oszustwie

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za udział w oszustwie metodą „na agenta CBA”. Poszkodowana w sprawie 71-latka straciła blisko 150 tys. złotych.

Operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie ustalili na podstawie zebranych materiałów, że za oszustwem metodą „na agenta CBA” może stać 48-latek. Ofiarą przestępczej działalności padła 71-latka z Lublina.

Kobieta uwierzyła w historię opowiadaną przez oszusta, udała się do placówek bankowych i wykonała przelewy na łączną sumę blisko 150 tysięcy złotych. Na szczęście dość szybko zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zgłosiła się do komendy. Policjanci od razu wystąpili o blokadę przelewów, co pozwoliło odzyskać część utraconej sumy.

We wtorek policjanci z Katowic zatrzymali podejrzanego 48-latka, a następnie mężczyzna został przewieziony do Lublina. W środę 48-latek trafi do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty udziału w oszustwie. Śledczy wnioskować będą do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sprawcy może grozić do 8 lat więzienia.

(fot. Policja)

Zobacz również

3 komentarze

  1. zwykle łapią „słupów ” albo kurierów ….”mózgi ” operacji są zbyt cwane zeby dać się złapać….a jesli nawet to pieniedzy i tak nie odzyskają

  2. Krzysztof,, Ochota,,

    Rzeczywiście ,,agent” z niego. 🙂

  3. Takie ryzyko bycia starym/naiwnym ze strony bycia okradzionym. I takie ryzyko (bycia złapanym i ukaranym) ze strony złodzieja. Spytajcie Ruskiego to wam wyjaśni o co chodzi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021