Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci z Lublina udowodnili mu dwa oszustwa metodą „na policjanta”

Lubelscy policjanci udowodnili zatrzymanemu 60-latkowi udział w dwóch oszustwach metodą „na policjanta”. Emeryci z Lublina wyrzucili z balkonu 15 000 złotych, seniorka zaś z Białej Podlaskiej straciła pieniądze i biżuterię o łącznej wartości ponad 20 000 złotych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Do oszustw metodą „na policjanta” doszło w kwietniu tego roku. Jeden ze sprawców zadzwonili do 73-letniej mieszkanki Lublina. W trakcie rozmowy fałszywy policjant przekonał kobietę, że ktoś planuje włamać się o jej domu.

Kryminalni w zawiązku z tym mieli być na tropie przestępców i poprosili ją o pomoc. Kobieta razem z mężem, wierząc w to, iż bierze udział w tajnej akcji Policji, wyrzuciła z balkonu wszystkie oszczędności, było to łącznie 15 000 złotych. Gotówkę odebrał jeden z oszustów.

– Nad sprawą od samego początku pracowali policjanci z wydziału „mienia” komendy miejskiej w Lublinie. Mężczyzna w wieku 60 lat został zatrzymany na terenie województwa mazowieckiego i przewieziony do Lublina. Usłyszał zarzut. Policjanci udowodnili mu również udział w podobnym przestępstwie do którego doszło w Białej Podlaskiej. W tym przypadku 60-latek odebrał pakunek z zawartością biżuterii i pieniędzy o łącznej wartości ponad 20 000 złotych – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport