Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali 16 praw jazdy, w tym 13 na al. Solidarności

Od wczoraj policjanci działający w ramach grupy „SPEED” zatrzymali na terenie Lublina 16 praw jazdy za nadmierną prędkość. Rekordzistą okazał się kierowca renaulta poruszający się z prędkością 136 km/h.

Jak informują policjanci, na ulicach Lublina obserwują ostatnio zmniejszony ruch pojazdów. Niestety puste ulice zachęcają niektórych do brawurowej i niebezpiecznej jazdy, a tym samym do naruszania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Od wczoraj policjanci z lubelskiej grupy „SPEED” zatrzymali 16 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. 13 takich wykroczeń ujawnionych zostało na al. Solidarności, gdzie mundurowi prowadzili statyczne kontrole prędkości. Rekordzistą okazał się 24-letni kierowca renaulta. Mężczyzna w miejscu gdzie obowiązywał ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 136 km/h.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

(fot. lublin112.pl)

47 komentarzy

  1. Im chodzi o bezpieczeństwo, przecież na solidarności najwięcej przejść szkół żłobków kościołów szpitali i wszystkiego, Głupi ludzie myślcie że FIrma jaką jest policja jest po to żeby było bezpiecznie, funkcjonariusz z radiowozu przekroczył 13x prędkość a pojechał dalej, a przekroczył bardziej niż ludzie którym pozabierał prawka, macie swoje bezpieczeństwo, nie fotoradar nie stacjonarka, lepiej jechać i nagrywać z błędem pomiaru i zabierać kwity, kto wam powiedział że radiowóz mierzy waszą prędkość, jeżeli radiowóz jedzie w jednej odległości do auta które mierzy pokazuje mu prędkość radiowozu, i jeżeli nie przybliża się i nie oddala, w przybliżeniu może pokazać waszą prędkość, jeżeli przybliża się do was, pokaże większą prędkość niż macie naprawdę, nie dajcie się oszukać złodziejom w mundurach!! polskie prawo które nakazuje zabierać prawo jazdy kierowcom za przekroczenie o 50 na godzinę nie przewiduje że policja karetka czy straż moze jechać ponad 50 przekroczenia w zabudowanym, nie ma paragrafu na to że policjant może przekroczyć prędkość, więc mamy multi przestępce drogowego który świruje radiowozem po lublinie sam łamiąc przepisy zabiera ludziom prawka mówię takim ludziom nie!!!!! ma fotoradar ma radar przenośny z którym powinien stanąć przy drodze i mierzyć, a nie łamać przepisy w imię wyciągania pieniędzy od podatnika, i bicia statystyk na bonus dla przełożonego, mignął typ światłami że stoją to psiaki na ręcznym na przejściu obrotka i za nim, i kto większe zagrożenie stworzył?? oczywiście kierowca bo mrugnał lub mu „podbiło światła”. teraz mogą w imie bezpieczeństwa bo przekroczyłeś prędkość o 15 na godzine, mają prawo zatrzymać Cię na zakręcie, i kto stworzy większe zagrożenie, LUDZIE WŁADZA WAS OGŁUPIA, POLICJA WAS OGŁUPIA im chodzi tylko o wasze pieniądze!!

  2. Do ..Twój Pan i Władca pytanie najprostsze na swiecie. Kiedy masz wieksze spalanie jak jedziesz 130/godz czy jak jedziesz 70-80/godz. bo o takie predkosci w tym artykule chodzi.

  3. sporo tych prawek poleciało… zero rozsądku, ani nie zwolnią, ani yanosika nie włączą, ani nie zadbają o bezpeiczeństwo…