Policjanci pomogli leżącemu na chodniku mężczyźnie, potem zostali zaatakowani przez niego siekierą

Mieszkaniec gminy Garbów najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna wyzywał policjantów, a następnie zaatakował ich siekierą.

W miniony poniedziałek na terenie gminy Garbów policjanci z komisariatu w Niemcach udzielili pomocy mężczyźnie leżącemu na chodniku. Jak się okazało, 65-latek był nietrzeźwy. W związku z tym mundurowi doprowadzili do do miejsca zamieszkania, gdzie mężczyzna został przekazant pod opiekę konkubiny.

W pewnym momencie, 65-latek zaczął wyzywać policjantów oraz grozić im pozbawieniem życia. Powiedział, że idzie po siekierę i ich zabije, po czym wybiegł na podwórze i udał się do komórki. Tam chwycił za siekierę, którą zaczął wymachiwać. Policjantka w tym czasie zamknęła drzwi od zewnątrz. Wówczas mężczyzna zauważył stojącego przy oknie funkcjonariusza od razu uderzył siekierą w szybę rozbijając ją i próbując ranić policjanta. Funkcjonariusz uchylił się, dzięki czemu nie odniósł obrażeń.

Mężczyzna został obezwładniony przez policjantów i zatrzymany. Po wytrzeźwieniu 65-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta, kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy. W środę decyzją Sądu Rejonowego w Puławach trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Jot-Be z Pixabay)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. zero litosci dla pijusów

  Pijusy zalegajace na ulicach lub w rowach powinny być zbierane przez jakieś mechaniczne chwytaki do specjalnego kontenera ,bo jak w tym przypadku i wielu podobnych można od nich w ramach wdzięcznosci dostać pięscią w twarz ,nożem albo siekierą

 2. Tak i zamykać ich przymusowo w psychiatrykach na rok albo dwa , wszyscy by na tym zyskali w szczególności poszkodowane rodziny tych wykolejeńców .

 3. a mogli rzuciś do rowu i po problemie

 4. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji (dawniej Lublin koło Świdnika)

  Trzeba przyznać, że stosownie odwzajemnił się za nadmiar policyjnej empatii 😆
  A było zachować się jak wskazuje pan Sienkiewicz w piosence: „Przewróciło sie, niech leży…”

 5. Cieee chorrroba !!!

  Najgorzej na tym wyjdzie konkubina, same zmartwienia i sromota… bo to chłopa w domu brak, (mus innego znaleźć), a może trza będzie jakąś papugę opłacić, albo nawet na widzenia chadzać…

 6. Przyznam, że państwo policjaństwo mieli szczęście w nieszczęściu, bowiem przed takimi, legalnie posiadanymi narzędziami wyglądem przypominającymi broń jak siekiera, czy topór trudniej sie obronić niż przed nielegalnym (w Polsce) kijem bejsbolowym.

 7. Policjatka powinna wyciągnąc spluwę i oddać szczał oszczegawczy. Wykazała się raczej głupotą skoro walnięty dziadek poszedł po siekierę a ona schroniła się za szybą. Gleba i albo paralizator wskazane. Do szkółki zpowrotem

 8. Garbów i okoliczne wsie,ech długo by można opowiadać. Poprzestanę na stwierdzeniu,że sporo z mieszkańców byłoby inspiracją dla autorów memów z taką małpą z dlugim nosem.

 9. leżał zobaczył psiaki myślał że go pogryzą, reakcja obronna

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online