690 680 960

Policjanci pomogli leżącemu na chodniku mężczyźnie, potem zostali zaatakowani przez niego siekierą

Mieszkaniec gminy Garbów najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna wyzywał policjantów, a następnie zaatakował ich siekierą.

W miniony poniedziałek na terenie gminy Garbów policjanci z komisariatu w Niemcach udzielili pomocy mężczyźnie leżącemu na chodniku. Jak się okazało, 65-latek był nietrzeźwy. W związku z tym mundurowi doprowadzili do do miejsca zamieszkania, gdzie mężczyzna został przekazant pod opiekę konkubiny.

W pewnym momencie, 65-latek zaczął wyzywać policjantów oraz grozić im pozbawieniem życia. Powiedział, że idzie po siekierę i ich zabije, po czym wybiegł na podwórze i udał się do komórki. Tam chwycił za siekierę, którą zaczął wymachiwać. Policjantka w tym czasie zamknęła drzwi od zewnątrz. Wówczas mężczyzna zauważył stojącego przy oknie funkcjonariusza od razu uderzył siekierą w szybę rozbijając ją i próbując ranić policjanta. Funkcjonariusz uchylił się, dzięki czemu nie odniósł obrażeń.

Mężczyzna został obezwładniony przez policjantów i zatrzymany. Po wytrzeźwieniu 65-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta, kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy. W środę decyzją Sądu Rejonowego w Puławach trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Jot-Be z Pixabay)

10 komentarzy

 1. zero litosci dla pijusów

  Pijusy zalegajace na ulicach lub w rowach powinny być zbierane przez jakieś mechaniczne chwytaki do specjalnego kontenera ,bo jak w tym przypadku i wielu podobnych można od nich w ramach wdzięcznosci dostać pięscią w twarz ,nożem albo siekierą

 2. Tak i zamykać ich przymusowo w psychiatrykach na rok albo dwa , wszyscy by na tym zyskali w szczególności poszkodowane rodziny tych wykolejeńców .

 3. a mogli rzuciś do rowu i po problemie

 4. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji (dawniej Lublin koło Świdnika)

  Trzeba przyznać, że stosownie odwzajemnił się za nadmiar policyjnej empatii 😆
  A było zachować się jak wskazuje pan Sienkiewicz w piosence: „Przewróciło sie, niech leży…”

 5. Cieee chorrroba !!!

  Najgorzej na tym wyjdzie konkubina, same zmartwienia i sromota… bo to chłopa w domu brak, (mus innego znaleźć), a może trza będzie jakąś papugę opłacić, albo nawet na widzenia chadzać…

 6. Przyznam, że państwo policjaństwo mieli szczęście w nieszczęściu, bowiem przed takimi, legalnie posiadanymi narzędziami wyglądem przypominającymi broń jak siekiera, czy topór trudniej sie obronić niż przed nielegalnym (w Polsce) kijem bejsbolowym.

 7. Policjatka powinna wyciągnąc spluwę i oddać szczał oszczegawczy. Wykazała się raczej głupotą skoro walnięty dziadek poszedł po siekierę a ona schroniła się za szybą. Gleba i albo paralizator wskazane. Do szkółki zpowrotem

 8. Garbów i okoliczne wsie,ech długo by można opowiadać. Poprzestanę na stwierdzeniu,że sporo z mieszkańców byłoby inspiracją dla autorów memów z taką małpą z dlugim nosem.

 9. leżał zobaczył psiaki myślał że go pogryzą, reakcja obronna

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin