Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci podsumowali działania w regionie w ramach akcji ”Wszystkich Świętych”

W tym roku policyjne działania pn. „Wszystkich Świętych” rozpoczęły się 28 października i trwały do 2 listopada. Na drogi regionu trafiła większa liczba patroli, które czuwały nad bezpieczeństwem podróżnych. W 11 wypadkach zginęła jedna osoba, a 13 zostało rannych.

Policjanci w trakcie działań czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, patrolowali okolice cmentarzy i parkingów dbając o bezpieczeństwo. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, dlatego mundurowi pomagali kierowcom poruszać się w rejonach nekropolii, a w razie potrzeby kierowali ruchem.

Oprócz tego funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierowców, jak również dokonywali pomiarów prędkości, zwracali uwagę na sposób przewożenia pasażerów. Za pomocą drona sprawdzali również natężenie ruchu wokół cmentarzy oraz czy nie dochodzi do rażącego łamania przepisów drogowych.

Na drogach woj. lubelskiego przez 6 dni doszło do 11 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych. Zatrzymano 84 nietrzeźwych kierujących. Odnotowano również 286 kolizji drogowych.

– W porównaniu do ubiegłego 2021 roku w ciągu pięciu dni trwania policyjnej akcji w województwie lubelskim doszło do 17 wypadków drogowych, w których 22 osoby odniosły obrażenia. W tych wypadkach nie było żadnych ofiar śmiertelnych. Odnotowaliśmy również 309 kolizji drogowych, zatrzymaliśmy 86 nietrzeźwych kierujących – podsumowuje komisarz Anna Kamola z KWP w Lublinie.

(fot. Policja Lublin)

14 komentarzy

 1. "Dobrodziej" cołaskabiorca

  … W tych wypadkach nie było żadnych ofiar śmiertelnych – z tego np. ja (z racji wykonywanego zawodu) wcale się nie cieszę.

 2. Gdyby nie te milicjanty na pewno wszyscy by wyginęli na tych drogach. Dzielne chopaki. Szkoda tylko, że wstyd rodzinom przynoszą.

  • Trzeźwiej myślący

   Nie uogólniaj, nie wszyscy by wyginęli tylko co głupsi, co aurat byłoby z pożytkiem dla spoleczeństwa.

  • Wstyd to ty przynosisz rodzinie pisząc takie pierdoły. Jak będziesz miał wypadek, będą cię okradać, ktoś cię napadnie to nie dzwoń na policję- bo to wstyd. Radź sobie sam.

   • Czytasz co piszesz (?)
    Przeczytaj jeszcze raz i zastanów się.

    • A ty co?
     Też uważasz, że policjant wstyd rodzinie przynosi?
     To może i wstyd zgłaszać się do nich gdy cię napadną lub okradną?
     No chyba, że ty sam jesteś bandytą lub złodziejem to wtedy tłumaczyłoby twoją „obiektywność”.

  • I co w tym złego że przygłupy i niedzielni kierowy by się powybijali? Każdy taki posiadacz uprawnień z przypadku to zagrożenie min.życia twojego i twoich bliskich.

 3. Dziękuję policji za wybitne dbanie o bezpieczeństwo w pobliżu naszego gospodarstwa gdzie miesiąc temu został wysłany nowy asfalt l ograniczenie do 20 km/h z 50 które nadal stoi bardzo spodobalo się policji i posypały się prawa jazdy.

 4. A jak protest – odniósł zamierzony efekt, można już dalej nakładać wysokie mandaty zamiast pouczeń ?

 5. Milicja pisowska twuuuu