690 680 960

Policjanci podsumowali akcję „NURD” na terenie województwa lubelskiego. Ponad 2000 wykroczeń (zdjęcia)

Podczas wczorajszych działań przeprowadzonych przez policjantów w ramach akcji „NURD”, w woj. lubelskim mundurowi ujawnili ponad 2000 wykroczeń. Odnotowali również ponad 300 wykroczeń popełnionych przez kierowców wobec pieszych. Co więcej zatrzymali ponad 900 kierowców za przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Głównym celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i cyklistów, którzy w wypadkach są szczególnie narażeni na poważne obrażenia. Podczas przeprowadzonych działań policjanci skupili się na monitorowaniu zachowań kierowców wobec pieszych i rowerzystów, ze szczególnym nadzorem na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów na ruchliwych drogach województwa. W akcji korzystano z radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych z wideorejestratorami, a także bezzałogowych statków powietrznych.

Podczas całodziennych kontroli ujawniono łącznie 2182 wykroczenia. Spośród nich, 309 dotyczyło kierujących pojazdami. 96 kierowców zostało ukaranych za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu oraz 35 za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim.

Ponadto, odnotowano 12 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec rowerzystów. Skontrolowano również prędkość kierujących, w wyniku czego wpadło 945 kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz 18 za jazdę pod wpływem alkoholu.

Podczas działań funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowania samych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Odnotowali 447 wykroczeń popełnionych przez pieszych oraz 373 przez rowerzystów. Działania takie będą prowadzone cyklicznie w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Policjanci podsumowali akcję „NURD” na terenie województwa lubelskiego. Ponad 2000 wykroczeń (zdjęcia)

Policjanci podsumowali akcję „NURD” na terenie województwa lubelskiego. Ponad 2000 wykroczeń (zdjęcia)

Policjanci podsumowali akcję „NURD” na terenie województwa lubelskiego. Ponad 2000 wykroczeń (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

25 komentarzy

 1. „Jakiego typu wykroczenie może popełnić pieszy na PdP?”
  Według tego co wczoraj widziałem w okolicach Placu Bychawskiego, to piesi chodzili po przejściu gdy mieli czerwone światło, ale parę metrów dalej byli policjanci którzy ich zatrzymali. Czy był mandat czy tylko pouczenie, to tego już nie zauważyłem.

 2. Mam 3 nagrania z wideorejestratora jak policja w radiowozie nie reaguje na pieszego przechodzącego przez PDP z telefonem przy uchu .
  Czy mam tablice rej . i nr boczne . czy jak pójdę z tym na komendę czy ukarają policjantów? Najlepiej przy mnie .
  Kiedy wezmą się na pieszych włażących pod koła ?
  Mam nagrane mnóstwo wtargnięć na przejście.

  • No i co z tego, że masz takie nagrania?
   Znasz chociaż przepisy?
   Czy sposób trzymania telefonu przy uchu prowadził do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni???

  • „Jaa” a niby dlaczego nie mogę mieć telefonu przy uchu?

 3. telefon albo na czewrwonym

 4. Podaj jaki przepis kategorycznie zabrania korzystania z telefonu podczas przechodzenia przez PDP.
  Tylko wcześniej sam kilka razy przeczytaj ten artykuł a jak nie zrozumiesz to poproś kogoś mądrzejszego aby ci wytłumaczył.

 5. „Jaa” a niby dlaczego nie mogę mieć telefonu przy uchu?

 6. A ile Policja złożyła wniosków o poprawę oznakowania dróg w celu poprawy płynności ruchu drogowego?

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3622zł 0.32%
 • GBP 5.2997zł 0.03%
 • EUR 4.6065zł -0.03%
 • CHF 4.759zł -0.14%

Polub nas