Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci patrzyli z drona na wyczyny kierowców ciężarówek. Nie wszyscy pamiętali o nowym przepisie (wideo)

Lubelscy policjanci na trasie S17 kontrolowali kierowców ciężarówek z drona. Mundurowi zwracali uwagę na zakaz wyprzedzania się przez tego typu pojazdy na drodze ekspresowej. W krótkim czasie dron zarejestrował 3 wykroczenia.

– Od 1 lipca wszedł w życie zakaz wyprzedzania się ciężarówek na autostradach i drogach szybkiego ruchu, które mają dwa pasy ruchu w jednym kierunku. Stosowanie nowego przepisu w praktyce postanowili sprawdzić policjanci z lubelskiej drogówki. Funkcjonariusze podzielili się na zespoły, z których jeden miał za zadanie obserwować drogę ekspresową S17 z powietrza – wyjaśnia nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze w trakcie działań wykorzystali drona. Pozostałe patrole miały cały czas kontakt radiowy i ustawione były na pobliskich MOP-ach. Dzięki temu szybko i bezpiecznie można było przeprowadzać kontrole kierowców, którzy popełniali wykroczenia. Niestety nie wszyscy kierujący stosowali się do nowych przepisów.

– W krótkim czasie mundurowi zarejestrowali 3 przypadki złamania prawa. Wszyscy kierowcy od razu zostali zatrzymani. Podczas kontroli policjanci przypomnieli im o zakazie. Tym razem kierujący zostali potraktowani ulgowo i interwencje zakończyły się pouczeniami – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Zgodnie z taryfikatorem za złamanie zakazu wyprzedzania się ciężarówek grozi 1000 złotych mandatu i 8 punktów karnych. W recydywie drogowej kwota będzie dwa razy wyższa.

34 komentarze

  1. Pouczenie dostali! A gdzie sprawa do wewnętrznego o próbę wyłudzenia mandatu! Bezpodstawne zatrzymanie o rzekome wykroczenie! Nie da się udowodnić prędkości czy pojazd na prawym pasie nie jechał poniżej 80 km/h a zatem jeżeli nie ma tego pomiaru to całe zatrzymanie jest nielegalne i jest próbą wyłudzenia mandatu! Znacząco mniejsza prędkość od dopuszczalnej to może oznaczać 77 km/h tylko policja nie jest w stanie tego zmierzyć bo nie ma do tego sprzętu. PiS przegra te wybory kosztem Suwerennej Polski i Konfederacji. Pis utonie razem z resztą szamba.

  2. Ci przynajmniej wyprzedzali, a nie jechali przez parę minut praktycznie obok siebie.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo