690 680 960

Policjanci otoczyli nocą cmentarz przy ul. Lipowej. Przeprowadzano ekshumację

Od północy do wczesnych godzin porannych nie można było wejść na część cmentarza przy ul. Lipowej. Prowadzona była ekshumacja.

W nocy ze środy na czwartek czytelnicy poinformowali nas o dużej liczbie funkcjonariuszy policji, którzy znajdowali się w rejonie cmentarza przy ul. Lipowej w Lublinie. Zabezpieczone zostały też wejścia na cmentarz a także jedna z jego części.

Jak się okazuje, przeprowadzana była ekshumacja jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. W chwili obecnej śledczy nie zdradzają nazwiska, jednak nietrudno się domyśleć, iż chodzi o byłego posła PSL Edwarda Wojtasa.

Tak jak to się odbywa od wielu miesięcy, szczątki trafiły do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Decyzję o ekshumacji ciał wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej podjęła w czerwcu ub. roku Prokuratura Krajowa. Szczątki mają być poddane sekcji zwłok w ośrodkach medycyny sądowej m.in. w Warszawie, Krakowie oraz właśnie w Lublinie.

Zwłoki ofiar katastrofy bada zespół czternastu ekspertów z Polski i zagranicy. Wśród nich jest dr hab. Grzegorz Teresiński, kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

(fot. archiwum – zdjęcie ilustracyjne)
2017-09-07 09:16:42

36 komentarzy

 1. Najbardziej mi szkoda rodziny bo to rozdrapywanie na nowo zagojonych już ran. PIS z PJK i Maciarem to ludzie bez serc, perfidne, zimne dranie.

  • co komentarz, to głupszy.

  • A mi najbardziej szkoda takich spranych łbów jak ty. Chorym na raka też lepiej nie mówić że mają w sobie syfa żeby nie rozdrapywać rany albo nie stresować….

 2. PIS nie ma litości jeszcze wiele czasu upłynie i rozdrapywania starych ran by coś znaleźć na POprzedników

 3. Bardzo dobrze!!! to Rosja wszystkiemu winna!!

 4. Mają rozmach sk…. za pieniądze podatników . Po co rozdrapywać rany , po co ta hucpa . Tak tylko hieny się zachowują i w dodatku czerpią korzyść materialną . A to wszystko przez karypla i jego żądze zemsty (TYLKO NIE WIEM NA KIM) podobno na tusku . Bardzo ciekawe przecież to kancelaria prezydenta organizowała wycieczkę smoleńską , ale jak guru każe tak wszyscy tańczą . Żałoba po bracie trwa pół roku , po rodzicach chyba rok , a tu tyle czasu , jejku ja za taką kasę to mogę żałobę trzymać do oporu .

  • Rozdrapałeś sobie ranę? To sobie przyłóż gowienko – ci się zagoi… Tusk ekipa tak robila. I teraz jest gangrena.

   • A bujaj się deklu , nie mam zamiaru płacić na ich chocholi taniec na grobach , za swoje nie to robią , a g.. to ty sobie przyłóż do łba styropianie .

 5. dlaczego? moja kasa idzie na marne?

 6. jak chcę iśc do lekarza to za ,,,,,:)

 7. Zgodnie z prawem ekshumacje można przeprowadzać między listopadem a końcem marca ze względu na zqgrozenie epidemiologiczne. Czy dobra zmiana i w tym już zadziałała?

 8. A zwłoki Pana Wojtasa nie zostały spopielone?

 9. A ja myślałem, źe to zwykły nocny atak zombi.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas