Policja rozbiła magazyn nielegalnych papierosów i alkoholu. Zatrzymano 7 osób (zdjęcia)
10:07 23-01-2025 | Autor: redakcja

Rozległe działania i zabezpieczenie nielegalnych wyrobów
W minioną środę, policjanci wspierani przez kolegów z innych wydziałów pionu kryminalnego KWP w Lublinie, przeprowadzili szereg przeszukań w kilkudziesięciu miejscach na terenie województw mazowieckiego i podlaskiego. Działania te miały na celu ujawnienie nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz rozbicie siatki zajmującej się handlem nimi.
W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli: ponad 5,5 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, ponad 500 sztuk jednorazowych papierosów elektronicznych, także bez wymaganych znaków akcyzowych, ponad 800 litrów alkoholu produkowanego niezgodnie z przepisami prawa, ponad 1,8 tys. litrów płynów o zapachu alkoholu, które nie miały określonego pochodzenia, maszynę do produkcji papierosów.
Zatrzymanie sprawców, postawienie zarzutów i zabezpieczenie mienia
Policja zatrzymała 7 osób związanych z nielegalnym procederem, w tym 6 mężczyzn w wieku 42, 46, 51, 53, 65 i 66 lat oraz 57-letnią kobietę. Zatrzymani zostali przewiezieni do Lublina, gdzie usłyszeli zarzuty związane z nabywaniem, przechowywaniem oraz sprzedażą wyrobów akcyzowych, w tym papierosów i alkoholu, które nie były opodatkowane wymaganymi znakami akcyzy. Sprawcy działalności przestępczej doprowadzili do wielomilionowych strat Skarbu Państwa.
W wyniku dochodzenia, prokuratura podjęła decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanych wolnościowych środków zapobiegawczych. Podejrzani zostali objęci poręczeniami majątkowymi, dozorem policyjnym, a także zakazem kontaktowania się między sobą. Policjanci dokonali zabezpieczenia mienia podejrzanych w łącznej kwocie 1 miliona 300 tysięcy złotych. Zabezpieczone mienie, zarówno wyroby akcyzowe, jak i gotówka, stanowią cenny dowód w sprawie i będą służyć jako dowody w prowadzonym śledztwie.
Ostrzeżenie przed nielegalnym alkoholem
Policja przypomina, że spożywanie alkoholu o nieznanym pochodzeniu może wiązać się z poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi. Alkohol bez odpowiednich znaków akcyzy może zawierać niebezpieczne substancje, które w kontaktach z organizmem człowieka mogą powodować poważne uszkodzenia zdrowia. Odpowiedzialność za nielegalny obrót takimi wyrobami ponoszą nie tylko osoby produkujące i sprzedające takie napoje, ale także konsumenci, którzy decydują się na ich zakup.
Sprawa rozwojowa – dalsze zatrzymania
Sprawa wciąż jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań, a także kontynuowania działań mających na celu rozbicie całej sieci przestępczej. Zabezpieczone mienie oraz zebrane dowody mogą prowadzić do ujawnienia kolejnych osób zaangażowanych w nielegalny proceder.
Dzięki skutecznej pracy policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie udało się rozbić grupę zajmującą się handlem nielegalnymi wyrobami akcyzowymi. W wyniku akcji zabezpieczono ogromną ilość nielegalnych papierosów, alkoholu i gotówki. Zatrzymane osoby usłyszały poważne zarzuty, a wkrótce spodziewać się można kolejnych zatrzymań.

fot. Policja Lublin

fot. Policja Lublin
Państwo powinno czym prędzej wprowadzić banknot 1000 zł jak widać na foto 500 ki zajmują zbyt wiele miejsca : ))
Ooo uchol zatrzymany będzie spokój na Marysinie.
Brawo PiS