Pojazdy posiadały ingerencję w pola VIN. Zostały na granicy (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali w ciągu jednej doby, samochód osobowy marki Toyota oraz naczepę marki Krone. W tym roku na granicy odzyskano już ponad 270 pojazdów pochodzących z przestępstwa o wartości prawie 14 mln zł.

W minioną sobotę na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano obywatela Polski. Mężczyzna usiłował wyjechać na Białoruś, pojazdem osobowym marki Toyota Auris o szacunkowej wartości 65 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN.

Tego samego dnia, tym razem na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, odzyskano pochodzącą z przestępstwa naczepę samochodową. Tu do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawił obywatel Białorusi, podróżujący samochodem ciężarowym Volvo z naczepą.

Podczas odprawy granicznej, funkcjonariusze ustalili, iż naczepa tego zestawu ciężarowego, ma przerobiony numer VIN. Kierowca został zatrzymany, zaś naczepę o wartości około 20 tys. zł zabezpieczono. Obu zatrzymanych mężczyzn oraz pojazdy przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska