Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pojawił się z siekierą w domu byłej partnerki. Policjanci weszli siłowo do domu

W minioną niedzielę krasnostawscy policjanci zatrzymali 52-latka po tym, jak przyszedł do swojej byłej partnerki z siekierą. Mężczyzna był pijany i uderzył kobietę, a także wyzywał. Usłyszał on zarzuty złamania sądowego zakazu zbliżania się, kierowania wobec pokrzywdzonej gróźb karalnych oraz naruszenia miru domowego. Trafił już do tymczasowego aresztu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 13.00. Krasnostawscy policjanci zostali wezwani na interwencję domową na jednej z ulic w Krasnymstawie, gdzie według zgłoszenia mężczyzna miał zaatakować kobietę siekierą.

– Na miejscu policjanci zastali czekającą przed domem kobietę, która powiedziała, że jej były partner przyszedł do jej domu w nocy, naruszając tym samym sądowy zakaz zbliżania się do niej, wyzywał ją, uderzył w twarz oraz groził jej przy użyciu siekiery. Oprawca zamknął się w domu i nie chciał z niego wyjść dobrowolnie, dlatego policjanci zmuszeni byli wejść do domu siłowo. W tym celu pomocy udzieli im strażacy PSP w Krasnymstawie. Mundurowi zatrzymali kompletnie pijanego 52-latka. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu – relacjonuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty złamania sądowego zakazu, naruszenia miru domowego, popełnionego w recydywie oraz kierowania wobec pokrzywdzonej gróźb karalnych, które to przestępstwo również popełnił w recydywie.

– Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności – dodaje starszy sierżant Anna Chuszcza.

PRZECZYTAJ

Volvo wypadło z drogi i uderzyło w słup oświetleniowy. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Autor: redakcja

3 komentarze

  1. Wańka rano Wstańka

    Nie zgadzam się z twierdzeniem pani starszej sierżant Anny Chuszcza z krasnostawskiej Policji.
    Jak delikwent miał 3 promille krwi w alkoholu to jako prawdziwy Polak był zaledwie w połowie kompletności pijaństwa.
    Bowiem PN (Polska Norma) dla prawdziwego Polaka wynosi gdzieś około 6 promilli

  2. Znaczy kocha, trochę tak na bogato na wschodnią modłę ale zawsze.

  3. jak to PIS

Dodaj komentarz