Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pogranicznicy zatrzymali kolejnego kuriera. Przewoził 50 kg haszyszu (zdjęcia)

Strażnicy graniczni z Chełma zatrzymali obywatela Rosji, który przewoził w swoim samochodzie 50 kilogramowych pakunków z haszyszem. To kolejny kurier, który wpadł w tym roku ze znaczną ilością narkotyków.

Trwa śledztwo dotyczące przemytu dużych ilości środków odurzających. Od kilku miesięcy kurierów rozpracowują funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z Lubelskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że międzynarodowa grupa przestępcza stworzyła kanał przerzutowy narkotyków pochodzących z krajów zachodniej części Unii Europejskiej, przez Polskę do Rosji.

Funkcjonariusze straży granicznej z Chełma w rejonie miejscowości Kossaki Borowe w powiecie zambrowskim na Podlasiu zatrzymali obywatela Rosji Antona B. który przewoził 50 kg haszyszu. Narkotyki znajdowały się w specjalnie skonstruowanych skrytkach samochodu, którym się poruszał. Pakunki, każdy ważący po kilogramie, zawierały substancję żywiczną koloru brunatnego, która po zbadaniu testerem narkotykowym okazała się żywicą konopi – haszyszem. Szacunkowa wartość narkotyków to ponad 2 miliony złotych.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i przesłuchany. Przedstawiono mu zarzut usiłowania wywozu poza obszar celny Unii Europejskiej znacznej ilości środków odurzających za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec Antona B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Jest to już drugi kurier zatrzymany i tymczasowo aresztowany w ramach zorganizowanej grupy przestępczej w tym śledztwie. W marcu tymczasowo aresztowano Andreia P., który również w samochodzie przewoził ponad 84 kg narkotyków.

Pogranicznicy zatrzymali kolejnego kuriera. Przewoził 50 kg haszyszu (zdjęcia)

Pogranicznicy zatrzymali kolejnego kuriera. Przewoził 50 kg haszyszu (zdjęcia)
(fot. SG)

Komentarze wyłączone