690 680 960

Pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu ryckiego. Zobacz nagranie Wisły z drona (wideo)

Wojewoda lubelski Lech Sprawka w nocy z czwartku na piątek ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu ryckiego dla gminy Stężyca oraz miasta Dęblin. Ma to związek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych wód na posterunkach wodowskazowych na rzece Wiśle.

Mając na uwadze występujące przekroczenia stanów ostrzegawczych wód na posterunkach wodowskazowych na rzece Wiśle wojewoda lubelski Lech Sprawka ogłosił wczoraj od godz. 21:30 pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu ryckiego dla gminy Stężyca i miasta Dęblin.

– Wojewoda lubelski zobowiązał wójta, burmistrza, starostę z ww. terenów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożenia środowiska – informuje Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Na nagraniach z drona prezentujemy sytuację na Wiśle z wczoraj z terenu miejscowości Zawichost (pow. sandomierski), Opoka Duża i Janiszów (pow. kraśnicki, gmina Annopol). Aktualny stan wody na Wiśle (godz. 7:00) w Annopolu 584 cm, Puławach 535 cm i Dęblinie 429 cm. W Annopolu został przekroczony stan alarmowy zaś w Dęblinie i Puławach stan ostrzegawczy.

Stany przeciwpowodziowe ZARZĄDZENIE NR 227 WOJEWODY LUBELSKIEGO

 

(fot. wideo lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. No i teraz zamiast gromadzić wodę bo grozi susza to wszystko spływa do bałtyku ale mierzeję wiślaną się przekopuje co nikomu nie będzie służyć i budują port centralny co lotnictwo leży – inwestycje w stylu MIŚ naszych czasów bo wybudować zbiorniki retencyjne jest zbędne

Kursy walut

  • USD 4.3011zł -1.05%
  • GBP 5.2966zł -0.78%
  • EUR 4.6817zł -0.15%
  • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas