Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pogoda nie sprzyja drogowcom. Przebudowywana droga jest zalewana i niszczona, prace idą wolniej niż planowano (zdjęcia)

Obfite opady deszczu, burze i porywiste wiatry, jakie nawiedzają w ostatnim czasie powiat biłgorajski sprawiły, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 835 idzie wolniej niż planowano. Mija pół roku, a zaawansowanie prac wynosi 33 proc.

Trwają intensywne prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 835 na odcinku pomiędzy Biłgorajem a granicą województwa lubelskiego. Jest to ostatni odcinek w naszym regionie, który wymagał remontu. Inwestycja obejmuje 25 km drogi przebiegającej przez teren trzech gmin: Biłgoraj, Księżpol oraz Tarnogród.

Obecnie poziom zaawansowania prac sięga 33%. Jak wskazują przedstawiciele inwestora, opóźnienie spowodowane jest niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dokładnie chodzi o obfite opady deszczu, burze i porywiste wiatry, jakie nawiedzają w ostatnim czasie powiat biłgorajski i Roztocze. W wyniku tego plac budowy jest często zalewany i niszczony.

Inwestycja podzielona została na odcinki. W 18 miejscach, gdzie prowadzone są roboty drogowe, wprowadzono ruch wahadłowy. W Markowiczach oraz Płusach mają one długość ok. 800 metrów. Taka ilość miejsc, gdzie ruch sterowany jest sygnalizacją świetlną sprawia, że czas przejazdu jest znacznie wydłużony. Dlatego warto korzystać z alternatywnych tras.

Zadanie realizowane jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie za blisko 158 milionów złotych. Oprócz poprawy warunków jazdy, inwestycja ma podnieść bezpieczeństwo zarówno kierowców, rowerzystów jak i pieszych. Trasa ta stanowi alternatywę dla drogi krajowej nr 19, zapewnia dojazd do autostrady A4, jest też wybierana przez większość kierowców wybierających się w Bieszczady.

W ostatnich latach przebudowano około 80 km tej trasy od Lublina do Biłgoraja. Jako pierwszy wyremontowany został odcinek pomiędzy Biłgorajem a Frampolem. Wiosną 2013 roku ruszyły prace przy 27 km drogi od Frampola do Wysokiego. Kolejny był 17 km odcinek od Wysokiego do Piotrkowa, na którym prace zakończyły się w czerwcu 2018 roku. Później drogowcy wyremontowali jezdnię do granic Lublina.

Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, prace pomiędzy Biłgorajem a granicą województwa lubelskiego mają potrwać do lutego 2022 roku.

(fot. ZDW)

6 komentarzy

  1. skoro nie potrafią zbudować, bo grunt z boku podmywa, to wybudowanej drogi nie podmyje?

  2. OOO dziadowski Biłgoraj nie doczeka się połączenia z Polską? No proszę. Jak dziady to dziady.

  3. Co oni swiergola jakie opady deszczu? Coto za firma dziad ? Np.Strabag zrobił odcinki expresowki pod Janowem Lubelskim w super tempie. Bez biadolenia o pogodzie. Poprostu nie każdy się nadaje.

  4. Ciekawe kiedy zostanie wyremontowany pozostały odcinek od Tarnogrodu do Cieszanowa. W sumie generalnie to został kawałek od Obszy do Cieszanowa i podkarpacie zyskałoby bardzo fajne i przejezdne połączenie z lubelskim.