690 680 960

Pogoda na nadchodzące dni. Mróz i śnieg

Pogoda w nadchodzącym tygodniu nie będzie nas rozpieszczać. Pomimo kalendarzowej wiosny nadal czekają nas mrozy i opady śniegu.

Do środy będziemy cieszyć się z promieni słońca. Czwartek, piątek i sobota przyniosą opady śniegu. Nocą spodziewane są znaczne spadki temperatury, najsilniejsze w okresie wschodu słońca. Temperatura może spadać do minus 15 stopni, a przy gruncie do minus 20-22 stopni. Wiejący wiatr będzie potęgował odczucie zimna. Końcówka tygodnia może być powtórką śnieżnych piątków, z którymi mieliśmy do czynienia przez ostatni miesiąc.

W nadchodzącym tygodniu również mocno powieje wiatr. Musimy się liczyć z trudnymi warunkami na drodze. Marznący deszcz i gołoledź będzie dokuczać podróżującym po drogach naszego regionu. Będzie mroźno, zimno i mokro.

W czasie silnego mrozu unikajmy długiego przebywania na powietrzu oraz ograniczmy spożywanie alkoholu., który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i intensywny ubytek wody oraz ciepła z organizmu. W ostateczności może doprowadzić to do wychłodzenia i odmrożeń.

W sobotę 30 marca nastąpi pogodowy przełom. Temperatura w najcieplejszym miejscu Polski może osiągnąć nawet 10 stopni. Na porządne ocieplenie musimy poczekać do niedzieli. Od świąt temperatura stopniowo będzie rosnąć. W czwartek 4 kwietnia możemy liczyć nawet na 20 stopni. Nagłe ocieplenie może spowodować szybkie topnienie pokrywy śnieżnej i wzrost poziomu wód. W tej chwili stan ostrzegawczy na rzekach w naszym regionie został przekroczony na Bugu we Włodawie i Dorohusku.

Od piątku 5 kwietnia w naszym regionie możemy spodziewać się opadów deszczu i temperatury w ciągu dnia od 14 do 17 stopni. Atlantyckie niże sprowadzą do nas ciepłe powietrze polarno-morskie z południa. Na więcej wiosennego słońca i ciepła możemy liczyć po świętach.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku