Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pogarszają się warunki na drogach. Ciężarówki mają problem z wjechaniem na wzniesienie, są też kolizje

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drogach. W części powiatów Lubelszczyzny znacznie pogorszyły się warunki do jazdy. Dochodzi już do pierwszych zdarzeń.

Po występujących w godzinach wieczornych na terenie części województwa lubelskiego opadach śniegu, połączonych ze spadkiem temperatury, na drogach znacznie pogorszyły się warunki do jazdy. Obecnie najgorsza sytuacja panuje na południe od Lublina, gdzie wiele dróg posiada białą nawierzchnię, która też lokalnie potrafi być oblodzona.

Otrzymujemy też pierwsze sygnały o związanych z tym utrudnieniach czy też występujących zdarzeniach drogowych. Tak jest m.in. na drodze wojewódzkiej nr 842 Kraśnik – Krasnystaw w Wysokim. Ciężarówki mają tam problem z pokonaniem wzniesienia. Na miejscu są już policjanci, którzy kierują ruchem.

Dochodzi też do zdarzeń drogowych. Jak nam przekazano, w Trawnikach w powiecie świdnickim samochód osobowy wpadł w poślizg po czym uderzył w ogrodzenie posesji i słup energetyczny. Z kolei na ul. Stawskiej w Dęblinie zderzyły się trzy auta, z czego jedno z nich przewróciło się na bok. W obu miejscach pracują służby ratunkowe.

(fot. nadesłane – Krzysztof)

4 komentarze

  1. O co w tym wszystkim chodzi ??? wokól Bychawy lokalne drogi odśnieżone i jest czarny aswalt a w samej Bychawie ciągle błoto pośniegowe i slizgawka na ulicy i chodnikach. Ulica wyślizgana jak lodowisko a piaskarki jeżdżą z podniesionym pługiem i nic nie sypią. Ech szkoda nawet pisać.

  2. Drogofffcy są przygotowani !

Z kraju

Polityka i społeczeństwo