Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podsumowanie zdarzeń drogowych w regionie. 2 wypadki i 70 kolizji w ciągu doby

Minionej doby na drogach regionu doszło do 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Policjanci odnotowali również 70 kolizji i zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących.

– Od piątku doszło do 4 wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały ranne. Nie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wzrosła natomiast liczba kolizji. Odnotowaliśmy 142 takie zdarzenia drogowe. Zatrzymaliśmy 19 nietrzeźwych kierujących. Od soboty warunki drogowe stały się trudne z uwagi na padający śnieg. Na niektórych drogach występuje tzw. błoto pośniegowe. Utrudnione warunki w poruszaniu się mają także piesi – relacjonuje nadkomisarz Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie

Policjanci jednocześnie apelują o zachowanie ostrożności. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do rzeczywistych warunków drogowych i zachować większy odstęp od poprzedzających samochodów. Droga hamowania w takich warunkach znacznie się wydłuża.

– Apelujemy także do pieszych. Przed wejściem na pasy rozejrzyjmy się i oceńmy odległość samochodu zbliżającego się do przejścia dla pieszych. W tej sytuacji drogowej kierujący pojazdem nie będzie mógł nagle zatrzymać się. Dajmy szansę kierowcy na reakcję i wyhamowanie samochodu – apeluje nadkomisarz Andrzej Fijołek.

PRZECZYTAJ

To była ciężka doba dla kierowców w Lublinie i regionie (wideo, zdjęcia)

Autokar z dziećmi utknął w śniegowej zaspie. Na pomoc ruszyli strażacy (zdjęcia)

Na drodze S19 ciężarówka wjechała w zaspę śnieżną. Jeden pas ruchu zablokowany, trwa oczekiwanie na holownik (zdjęcia)

6 komentarzy

  1. 2 wypadki i 70 kolizji w ciągu doby – a ile nie rejestrowanych ??

  2. Ostatnie zdanie bardzo mi się spodobało oby piesi z niego skorzystali

  3. Żniwa dla milicji

  4. Tylko ze patroli to ani widu ani słychu a świrów nawet w takich warunkach na drogach nie brakuje …

  5. Flota boltow i innych free now się chyba trochę skurczyła.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo