Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podróżni z Białorusi mieli sporo gotówki. Dwie osoby zapłaciły po 15 tys. złotych mandatu

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Terespola wykryli ponad 100 tys. euro niezgłoszonych do kontroli. Za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia gotówki przy przekraczaniu granicy grozi kara grzywny.

W trakcie kontroli prowadzonych na drogowym przejściu granicznym w Terespolu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli u białoruskich podróżnych znaczną ilość niezgłoszonej gotówki – w sumie 102 tys. EURO.

Białorusini tłumaczyli, że nie wiedzieli o konieczności zgłoszenia przywozu pieniędzy. W obu przypadkach sprawców ukarano mandatami po 15 tys. zł.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoby przekraczające granicę mają obowiązek zgłaszać wwożone do kraju lub wywożone za granicę środki płatnicze, jeżeli ich wartość jest równa lub wyższa niż 10 tys. euro.

(fot. KAS\ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Czy owa kwotą mieściła się w reklamówce z biedronki ??

  • 100000 euro to też nie jest jakoś szczególnie dużo. Pracując w szczujni w pół roku więcej zarobisz.

  • To jest tylko 200 banknotów po 500 euro, siatka z biedronki to przesada, za duża.

 2. To sa ci turyści wojenni opisywani tutaj codziennie przez klepaczy rublowskich ?

 3. Oni jechali z wizyta do Nowaka i Tuska

 4. Dziadek ze "slamsowa" (nie mylić z dziadem)

  Państwo ma ten przywilej, że jak np. brakuje pieniędzy, to przy pomocy naszych wybrańców do Sejmu podejmuje decyzję, że czegoś tam nie wolno mieć, czy robić i uchwala,.. a potem przy skromnej pomocy swoich sług (bywa że bożych) z tzw. przyczajki, bach (!) i kasiorka płynie do dziurawego worka Skarbu Państwa (od państwa).

 5. Dostali po 15k tys,bo byli z Białorusi. Jakby byli z innego państwa to skończyło by się na upomnieniu ew. Mały mandat