690 680 960

Podpisano umowy na budowę trasy S19 z Kraśnika do granicy województwa

Podpisane zostały umowy na budowę 33 kilometrów drogi ekspresowej S19 od Kraśnika przez Janów Lubelski do granicy z województwem podkarpackim. Kierowcy pojadą nią wiosną 2021 roku.

W poniedziałek w Kraśniku, w obecności m.in. ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, posła na Sejm RP Jarosława Stawiarskiego oraz wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka, podpisane zostały umowy ne realizację drogi ekspresowej S19. Chodzi o 33-kilometrową trasę od końca obwodnicy Kraśnika do węzła Lasy Janowskie. Zadanie podzielone zostało na trzy odcinki.

Odcinek od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ o długości ok. 18 km zrealizuje konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe. Siedmiokilometrową obwodnicę Janowa Lubelskiego zaprojektuje i zbuduje firma Mota-Engil Central Europe. Ostatni odcinek, od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie o długości ok. 8 km, zrealizuje konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe.

Zgodnie z deklaracjami wykonawców, budowa wszystkich odcinków ma zostać zakończona w czasie 34 miesięcy, przy czym nie wlicza się w to okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Zgodnie z podpisanym kontraktem kierowcy skorzystają z nowej trasy wiosną 2021 roku. Umowa obejmuje zaprojektowanie i budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu, którą w przyszłości będzie mogła być poszerzona o trzeci pas ruchu. Wartość inwestycji opiewa na blisko 722 mln zł.

41

(fot. UW)
2017-10-30 20:40:44

12 komentarzy

 1. Tu ktoś pomyślał
  Bo to co robią od strony Rzeszowa to jakiś idiota zaprojektował 2+1, w takim standardzie da się przez te kilkaset metrów wyprzedzić co najwyżej 2 samochody 🙁

 2. A niemce dalej w korku stoją… to powinien byc priorytet,bo wiekszego g.. to chyba nie ma w promieniu 300km.

 3. Jak juz napisalam pod innym postem … ich wielkie zaslugi koncza sie na PODPISANIU dokumentow. Drogi zbudowane zostana za nasze pieniadze ale to oni beda w chwale przecinac wstazeczki.
  Kazdy glupi sprawdzilby sue na ich miejscu … rozporzadzac cudza kasa i nie ponosic zadnych kosztow ani ryzyka …

  • Najprawdziwsza prawda! Często się też zdarza, że jedna partia przecina wstęgi po zakończeniu inwestycji załatwionej przez inną partię i chwali się jak swoim. Żenujące.

  • Droga Jollu, jesteś geniuszem. Pisz częściej a poznamy lepiej wasz stan umysłu i być może zdiagnozujemy 🙂
   To przecież genialne – oni powinni poczekać z budowami aż się zmieni ekipa, albo budować za swoje,
   Dawno się tak nie uśmiałem droga niewiasto :)))))

   • Chlopie … to ich praca ale po kiego organizowac te ich zdjecia i przecinanie wstazek ? Oni robia z tego szopke … chwala sue jakby to byl wyczyn na miare zdobycia Mount Everest !!!
    Niech siedza i buduja ale niech nie oczekuja braw i orderow za to co robia z naszymi pieniedzmi. Bo to nie jest zadne osiagnoecie ze walna zdjecie w mediach bo podpisuj a !!! To jest zalosne.

    • Widzę pewna poprawę Jollu, pozwalasz im już budować ale dalej niech budują za swoje albo przynajmniej za unijne :))
     Co do szopek, to każda pliszka swój ogonek chwali 🙂
     Na Lwowskiej można podziwiać wystawioną taką szopkę wielbiącą osiągnięcia obecnego prezydenta miasta, tuż pod biedronką tak by każdy walnął o reklamowe stojaki głową i broń Boże ich nie przeoczył.:) W lubelskich rozgłośniach latają sobie non stop reklamy dotyczące remontu drogi czy targowiska.
     Koszta tej radosnej aytorejkamy nieporównywalnie większe niż zamieszczenie informacji i kliku zdjęć w prasie 🙂
     Kochana Jollu, domyślam się, że nie przeszkadza ci fakt, ze to za twoje pieniądze 🙂

     • Jako platnik podatku oczywista musze sie zgodzic na redystrybucje tych srodkow … ale mierzi mnie fakt ze chwala sie czyms co nie jest ich zasluga. Kilkanascie osob przecina wstazke bo … ? Gazety wolaja ? Amy im order dac ? To ich praca … a brawa to dla tych co cos osoagneli w zyciu sami. Niech buduja drogi ale za to im sie chwala nie nalezy czy brawa … zamiast ciac wstazeczki niech skupia sie na pracy.
      Uwazam ze urzednicy to jest najbrdziej leniwa grupa ludzi. Nic nie wnosza do budzetu. Ale nagrody i pochwaly za pierdz … w stolek … o tak … !!!

     • OK, poddaję się, Nie pozostaje mi nic innego niż pójść się upić z rozoaczy 🙂

 4. A co z odcinkami Konopnica – Kraśnik i Lublin – Lubartów? Co nas obchodzi odcinek Kraśnik przez Janów do granicy województwa?

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas