Podpalacz wpadł na gorącym uczynku. W trakcie policyjnego pościgu próbował jeszcze podpalić kępkę trawy (zdjęcia)

Policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podpalającego trawy. 62-latek trafił do policyjnego aresztu, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

W poniedziałek policjanci z Dołhobyczowa w trakcie patrolu zauważyli pożar w kompleksie leśnym w miejscowości Hulcze. Ogień obejmował trawy i drzewa. O wszystkim została powiadomiona straż pożarna. Istniało zagrożenie, że ogień obejmie większy obszar lasu.

Kiedy policjanci przejechali kilka metrów zauważyli kolejne źródła ognia. W pewnym momencie w oddali dostrzegli mężczyznę. Ruszyli za nim w pościg. Kiedy do niego dobiegli, mężczyzna w ich obecności usiłował podpalić zapalniczką kolejną kępkę trawy. Funkcjonariusze zatrzymali podpalacza. Jak się okazało, był to 62-letni mieszkaniec gminy Dołhobyczów. Mężczyzna miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez mundurowych.

Ogień strawił łącznie około 500 metrów kwadratowych lasu należącego do Nadleśnictwa Mircze powodując straty o łącznej wartości około 7 tysięcy złotych. Łączna wartość zagrożonego pożarem mienia wynosiła ponad milion złotych.

Mężczyzna przebywa nadal w policyjnym areszcie. Wkrótce odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Pałowanie w centrum miasta. Imię, nazwisko i adres publicznie ujawnione.

 2. Uciekał a podpalał… ech nałóg 😉 nie mogę sobie tego wyobrazić normalnie heheee… że co, zwiewa, nagle kuca, wyciąga zapalniczkę i podpala? potem znów zwiewa i znów podpala…?? tak w kółko??? Heheee !!

 3. Trzeba śledzić tę sprawę i faktyczny wyrok jaki dostanie .Rażąco niskie wyroki zapadają i dlatego tyle podpaleń mamy . Byle drzewo bez pozwolenia ściąć to kary kilkanaście tysięcy naliczą a ty ulegają spaleniu całe lasy, łąki ,tysiące żywych istnień żywcem ginie w płomieniach i grozi mu do 5 lat … Kary powinny być od 5 lat w górę i konfiskata majątku .

 4. To co się tu czyta to Stach z domu wychodzić ludziom styki puszczają od tych zaostrzen pandemi

 5. Polacy dzielą się na dwie kategorie – pierwsi próbują doceniać dzikość natury i jej walory prozdrowotne, drudzy widzą w trawach i krzewach zbędne „chaszcze” a w drzewach jedynie materiał opałowy

 6. Walczył do końca 😂

 7. NO, BO U NASZ…..😁😁😁

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS