Podpalacz narobił strat na blisko 100 tys. złotych. Policjanci zatrzymali 19-latka (zdjęcia, wideo)

Lubelscy policjanci zatrzymali 19-latka, który odpowie za podpalenia w rejonie ul. Relaksowej oraz Kasztelańskiej. Straty powstałe w wyniku kilku pożarów oszacowano na niemal 100 tys. złotych.

W ostatnim czasie przy ul. Relaksowej i Kasztelańskiej w Lublinie dochodziło do podpaleń. Praktycznie co weekend strażacy byli wzywani do płonących wiat śmietnikowych. Od początku wszystko wskazywało na umyśle zaprószenie ognia. Straty powstałe w wyniku 6 pożarów oszacowano na blisko 100 tysięcy złotych.

Operacyjni z V komisariatu na podstawie zebranych materiałów dowodowych ustalili, że za podpaleniami stoi ta sama osoba. Pod koniec ubiegłego tygodnia mundurowi zatrzymali 19-latka. Młody mężczyzna usłyszał 6 zarzutów i w części przyznał się do popełnienia przestępstw.

Jak się okazało, w podobnej sprawie był zatrzymywany na początku tego roku. Wówczas podpalił wiatę, w której spał bezdomny. Mieszkaniec Lublina został oddany pod dozór Policji.

Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia. Policjanci sprawdzają, czy 19-latek nie ma na swoim koncie innych aktów wandalizmu z terenu dzielnicy.

,

(fot. lublin112, Policja Lublin)

14 komentarzy

 1. Oddany pod dozór policji. Biedaczek.

 2. To dziecko, ktore swoim zachowaniem krzyczy o zwrocenie na niego uwagi, zainteresowanie.niestety prawnie jest dorosły. Ale menralnie zagubiony dzieciak.

  • ” dziecko” ja w jego wieku byłem juź w wojsku , przeszedłem cięźką jednostkę , nikt się nie rozczulał nademną , odsłuźyłem 2lata ale mam satysfakcję do dziś , bo zdobyłem prawdziwy moralny i fizyczny kręgosłup.

  • Teraz dziećmi są gnojki mentalnie niedorozwinięte do trzydziestki, żenada.

 3. I kto teraz zapłaci za starty 100 tys może mi ktoś powiedzieć??????🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 4. Co za prokurator nie umieścił na wolności. Takiego chwastu nawet jie szkoda.

 5. Loszkoknurek

 6. Jak pójdzie siedzieć to nieźle go przeorają w więzieniu. Już mu współczuję

 7. Jeden ze śmietników spalono na posesji znajomego na Botaniku. Zastanawia się, czy nie pociągnąć dzieciaka do odpowiedzialności finansowej ( a raczej rodziców) – spalił, niech teraz zwróci koszt wybudowania nowego śmietnika (murowany z zadaszeniem, drewnianymi drzwiami…, taki, jaki był + odszkodowanie i to największe, jakie przewiduje w tym przypadku prawo). I ja jestem za, trzeba małolata ukarać przykładowo, żeby inni dwa razy się zastanowili, zanim cokolwiek podpalą, zniszczą. Młodociany bandyta, którego trzeba surowo i przykładnie ukarać!

 8. Jak zamknie się gnojka na parę lat to mu nie zaszkodzi. To co on ostatnio wyprawiał to przechodzi ludzkie pojęcie. Został wywalony ze szkoły i są prowadzone przeciwko temu człowiekowi inne sprawy karne. Wszystkich miał za nic dla mnie to patologia wyniesiona z domu. Powinien być oskarżony za próbę zamordowania bezdomnego .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!
Wirtualne spotkanie z Kombatantem AK i NZW ppor. Włodzimierzem Korsakiem