Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Terespol: Podejrzany o zbrodnię sprzed 20 lat zatrzymany przez policjantów

Policjanci z lubelskiego Archiwum X rozwikłali kolejną zagadkę kryminalną sprzed lat. Za zabójstwo w 1996 roku mieszkanki Terespola odpowie 38-letni Białorusin.

Lubelscy policjanci z Archiwum X pracowali nad sprawą zabójstwa do jakiego doszło w nocy z 4 na 5 września 1996 roku w Terespolu.

– Do drzwi usytuowanego na parterze mieszkania przy ul. Wojska Polskiego zapukało dwóch mężczyzn. Przez zamknięte drzwi zapytali właścicielkę o jej syna. Kiedy usłyszeli, że go nie ma w domu, jeden ze sprawców oddał strzał z pistoletu. Wystrzelony w stronę drzwi pocisk trafił znajdującą się po drugiej stronie kobietę. Ranna 62-latka trafiła do szpitala, jednak w wyniku odniesionych wielonarządowych obrażeń, zmarła. Jak ustalili śledczy kobieta była prawdopodobnie przypadkową ofiarą – opisuje zdarzenie asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Jak ustalili wówczas bialscy policjanci sprawcy wrzucili do mieszkania dwa kamienie rozbijając szybę w oknie, a z relacji świadków wynikało, że odjechali czerwonym volkswagenem golfem na białoruskich numerach rejestracyjnych.

Niestety pomimo zabezpieczonych śladów i przesłuchania świadków nie udało się ustalić sprawców zabójstwa.

 


Pomimo tego nad sprawą pracowali policjanci a w ostatnim czasie całość sprawy przeanalizowali ponownie policjanci z Archiwum X Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie, którzy zajmują się rozwikłaniem niewyjaśnionych zagadek kryminalnych sprzed lat.

– W sprawie zabójstwa kryminalni z KWP w Lublinie nawiązali współpracę z białoruskimi funkcjonariuszami i policjantami z Białej Podlaskiej. Efektem wspólnych działań było ustalenie jednego ze sprawców. Okazał się nim 38-letni obywatel Białorusi – Uladzimir M. Za mężczyzną został wydany Europejski Nakaz Aresztowania – wyjaśnia asp. Anna Kamola.

Podejrzany 38-latek został zatrzymany w Augsburgu na terenie Niemiec. W miniony poniedziałek mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Sąd zastosował wobec podejrzanego o dokonanie zabójstwa 3 miesięczny areszt.

38-latkowi grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności. W momencie popełnienia tego czynu, kodeks karny przewidywał karę śmierci lub karę do 25 lat więzienia.

2016-05-04 13:17:08
(fot. wideo Policja Lublin)

7 komentarzy

  1. Brawo. Mimo upływu lat nikt nie powinien czuć się bezkarny.

  2. Niech wykryja wlamanie do mojej altanki gdzie zginely miedzy innymi widly o obornika

  3. Brawo Policja ! Jesteście potrzebni. Pilnujcie szczególnie tych ze Wschodu. O „imigrantach Merkel” nie zapominajcie. Dobrze że w końcu normalny rząd bierze się za nasz kraj.

  4. Tampracuja byli f. Mo bo mlodzi policjanci to zero wykrywalnosci….