Wtorek, 21 stycznia 202521/01/2025
690 680 960
690 680 960

Podejrzane zachowanie kierowcy audi na drodze. Badanie alkomatem wszystko wyjaśniło

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 34-latek siedzący za kierownicą audi. Jego manewry na drodze krajowej nr 2 zaniepokoiły jadących za nim funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Przedwczoraj około godziny 20.00 dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Informację przekazała osoba, która wspólnie z dwoma funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, wracającymi po służbie w Oddziale Celnym w Terespolu, zauważyła podejrzane zachowanie kierowcy audi na drodze krajowej nr 2.

Kierujący pojazdem wykonywał niebezpieczne manewry i miał problem z utrzymaniem toru jazdy, co wzbudziło niepokój podróżujących za nim osób. W trosce o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego świadkowie postanowili podjąć interwencję. Gdy kierowca audi zjechał na teren stacji paliw w miejscowości Horbów-Kolonia, zgłaszający odebrali mu kluczyki i natychmiast powiadomili policję, dzwoniąc na numer alarmowy.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Za kierownicą znajdował się 34-letni mężczyzna, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Co więcej, w takim stanie przewoził pasażerów, a dodatkowo okazało się, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja podjęła dalsze czynności w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia.

– Dziękujemy zgłaszającym za obywatelską postawę. Ich reakcja pozwoliła wyeliminować z ruchu kierowcę stanowiącego śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu – podkreślili funkcjonariusze.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Osoby, które decydują się prowadzić „na podwójnym gazie”, muszą liczyć się również z wysokimi karami finansowymi oraz zakazem prowadzenia pojazdów, który może zostać wydany na minimum 3 lata.

Pamiętajmy: zgłaszanie takich przypadków ratuje życie i pomaga eliminować zagrożenia na naszych drogach.

7 komentarzy

  1. Jeżeli chodzi o kierujących aŁdi, to mało który nie wydaje się podejrzany.

  2. No i po co te licytacje. Kolejny menel to kupi. Natychmiastowe złomowanie byłoby bardziej skuteczne. Prostsze, tańsze, szybsze. Oszczędziłoby czas ludzi zajmujących się przechowywaniem, wyceną, licytacją, itp.

  3. A co we Włodawie? Ilu tam rowerzystów na podwójnym gazie znów zatrzymano?

  4. RKSchelmiankachelm
    Ocena: 0

    I co ten zakaz daje ? Kolejny zakaz a po jutrze znowu będzie jechać nabzdygolony

  5. Fsb może być z siebie dumny.

Dodaj komentarz

Z kraju

Biznes i handel

Polityka i społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia