690 680 960

Podczas rozbiórki domu natrafił na dwa karabiny

Mieszkaniec gminy Włodawa, podczas rozbiórki domu, natrafił na dwa karabiny pochodzące z okresu I wojny światowej. Przedmioty zabezpieczyli włodawscy policjanci, zaś o dalszym losie broni zadecyduje prokuratura.

Policjanci z Włodawy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec gminy Włodawa w trakcie prac rozbiórkowych starego domu w gminie Sosnówka natrafił na pozostałości dwóch sztuk broni.

Przedmioty znajdowały się na strychu budynku. Policjanci zabezpieczyli pozostałości 2 skorodowanych karabinów pochodzących najprawdopodobniej z czasów I wojny światowej. O ich dalszym losie zadecyduje prokuratura.

Pamiętajmy, aby w każdym przypadku znalezienia przedmiotów uzbrojenia wojskowego lub różnego rodzaju pocisków i materiałów wybuchowych zawiadamiać Policję. Nieodpowiednie obchodzenie się ze skorodowanymi pamiątkami z dawnych lat może okazać się niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia.

(fot. Policja Włodawa)

12 komentarzy

 1. Karabiny…GRUBO powiedziane

  • w postkomunistycznym kraju socjalizmu tak jest, że milicja, politycy i podwładne im media mają siać strach przed wszelką bronią … nawet przed złomem.
   Obywatel ma się bać a powtarzam, że to nie broń zabija tylko człowiek!

   • Sorry, takie mamy prawo, że o losie tego rodzaju złomu nie decyduje jakiś sierżant, tylko prokurator. I w dodatku zapowiada się, że w kraju unijnym może być jeszcze gorzej niż w postkomunistycznym.

 2. Jaki ładny Mosin 🙂

 3. Gotowe do strzału…

 4. 8 l za nielegalne posiadanie broni.

 5. Nie rozumiem co może być niebezpiecznego dla zdrowia lub życia w „nieodpowiednim obchodzeniu się ze skorowanymi pamiątkami” tego typu, zwłaszcza w przypafku braku obecności naboju w komorze..

  • Może wejść np drzazga w palec, a potem masz ranę którą przetrzesz po rdzy i gangrena gotowa. Wda się zakażenie i trzeba będzie amputować całą rękę. Potem przychodzi utrata pracy i załamanie nerwowe. Na końcu depresja i targnięcie się na własne życie. I to wszystko przez dotknięcie się do starej skorodowanej broni 😀

 6. Jestem w szoku ,to nie postawili mu zarzutów o nielegalne posiadanie broni ? Jakas wyjątkowo łaskawa ta prokuratura

 7. Darowizna po pradziatku

 8. fajna pamiątka na scianę

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska