Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas prac polowych natrafił na niewybuch. Interweniowali saperzy

W trakcie prac polowych mieszkaniec miejscowości Wolica Uchańka natrafił na pozostałość z czasów II wojny światowej. Na miejscu interweniowali policjanci oraz saperzy.

Mieszkaniec gminy Grabowiec w powiecie zamojskim, podczas pracy na polu, znalazł prawdopodobnie niewybuch. Mężczyzna przerwał prace i powiadomił policjantów o swoim znalezisku.

Mundurowi z Posterunku w Miączynie udali się w ten rejon i zabezpieczyli obszar, na którym znajdował się niewybuch. Był to pocisk artyleryjski o długości około 40 centymetrów i szerokości około 15 centymetrów.

Na miejsce wezwano także wojskowych saperów, którzy zabezpieczyli i zabrali niewybuch, celem jego zneutralizowania. Wcześniej saperzy sprawdzili okolice pod kątem podobnych niebezpiecznych materiałów.

– Przypominamy, w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Absolutnie nie wolno go przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się znajduje należy jak najszybciej zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Powiadomieni o znalezisku policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

5 komentarzy

  1. Będzie ewakuacja.

  2. Ryży zbieraj i oddawaj swoim.

  3. ten nasz w Lublinie i tak większy 😀

  4. Gdyby niewybuch wybuchł, to byłby wybuch.

Dodaj komentarz

Z kraju