Podali się za pracowników administracji, ukradli ponad 22 tys. złotych

Wczoraj na Bronowicach w Lublinie dwóch oszustów okradło starszą mieszkankę jednego z bloków. Sprawcy pod pozorem sprawdzenia jakości wody, kazali właścicielce kontrolować jej przepływ w łazience, a sami w tym czasie plądrowali mieszkanie.

Zdarzenie miało miejsce w środę w jednym z mieszkań na Bronowicach. Do drzwi zapukał mężczyzna z kobietą, nieznajomi przedstawili się jako pracownicy administracji i powiedzieli, że przyszli sprawdzić wodę.

Kobieta wpuściła ich do mieszkania. Ci wykorzystując fakt, że starsza pani jest sama, nakazali jej iść do łazienki, odkręcić wodę i sprawdzać, czy nie leci brudna.

Kiedy Lublinianka był w łazience, oszuści szukali rzekomych zacieków i jednocześnie plądrowali pomieszczenia w poszukiwaniu pieniędzy. Kiedy już znaleźli gotówkę, wyszli kończąc kontrolę. Po pewnym czasie, kiedy starsza pani zajrzała do szuflady po gotówkę, po banknotach nie było śladu. Poszkodowana straciła ponad 22 tys. złotych. Po pieniądzach zostały jedynie puste koperty.

O przestępstwie zostali powiadomieni policjanci z VI komisariatu. Jak ustalili mundurowi, oszuści, którzy odwiedzili kobietę to osoby w wieku 45-50 lat.

2018-07-05 12:33:52
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Ta jasne! W ciemno poszli do babci i wiedzieli że ma tyle kasy w szufladzie

  • W zależności od wieku, babcie trzymają kasę w szufladach ( jak nie w pokojach to w kuchennym stole) szafkach z pościelą lub obrusami, pod obrusem lub ceratą tudzież dywanem. Wszystko zależy od mobilności i wzrostu babci. Ze względu na ewentualne zaniki pamięci, bardziej wymyślnych kryjówek nie stosują. Cały problem tkwi w ufności starszych ludzi i wpuszczaniem obcych do domu. Namierzenie informatora jest prawie nie możliwe. Za dużo instytucji po drodze i osób, które mają dostęp do danych przyszłej ofiary i jej dochodów.

 2. Cytuję: „Kiedy lublinianka był w łazience…” Język polski ciężka język 🙂 ,ale żeby ona była nim ehhhhhh

  • Babcia wąsy miała a ty się czepiasz.

   • W sumie to zwracam honor, w dzisiejszych czasach „dżender” rządzi więc on mógł być nią i w sumie jest ok ,najważniejsze ze 22 tys. zginęły onejemu 😉

 3. U mnie też byli ale nie znaleźli żadnych przecieków i poszli do sąsiada wyżej.

 4. dobrze wiedzieć ! Idę przełożyć pieniądze z szuflady do szafki pod umywalkę !

 5. Narodowości wiadomo jakiej …

  • Jezu jakiej? Zawsze myślałem że złodziej jest złodziejem niezależnie od narodowości.

   • Jest kilka sposobów zarezerwowanych wyłącznie dla pewnej nacji społeczeństwa. Na zasłanianie obrusem w domu(reszta plądruje), na szklankę wody (reszta plądruje), na napisanie listu (prośba o papier, długopis, reszta plądruje). Wyższa technika, zarezerwowane dla mężczyzn – prośba o zamienienie pieniędzy na WYŻSZY nominał. Zamienisz parę stów, zginąłeś (przeważnie sprzedawcy lecą).
    Jest jeszcze wiele sposobów (na zamianę złota przy zepsutym samochodzie) …., zarezerwowanych tylko dla jednej grupy społecznej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem