Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poczta Polska ostrzega: „Nie daj się oszukać, nie sprzedajemy niedoręczonych przesyłek”

Poczta Polska ostrzega przed najnowszą kampanią oszustów wycelowaną w klientów narodowego operatora. Oszuści podszywając się pod Pocztę Polską, oferują „możliwość zakupu” palet z przesyłkami, które nie zostały doręczone i rzekomo zalegają w magazynach.

Informacja jest przekazywana poprzez media społecznościowe, głównie przez Facebook. Zawiera krótki opis, zdjęcia obrazujące przesyłki paletowe z logiem Poczty Polskiej kusząc atrakcyjną ceną. CERT Poczta Polska podjął już kroki mające na celu zablokowanie tej kampanii phishingowej.

Poczta prosi o zachowanie czujności w działaniach podejmowanych w sieci, szczególnie gdy oferta, z której chcemy skorzystać jest niezwykle atrakcyjna lub jesteśmy proszeni o podanie szerokiego zakresu danych.

Jednocześnie przypominamy:

Jeśli do Ciebie została skierowana wiadomość, w której nadawca podszywa się pod Pocztę Polską lub trafiłeś na stronę podszywającą się pod Pocztę Polską lub którąś ze spółek z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej – niezwłocznie przekaż tą informację do zespołu CERT Poczta Polska – na adres mailowy: [email protected]

(fot. Poczta Polska\źródło Poczta Polska)

15 komentarzy

 1. Może lepiej doręczyli by mój list polecony priorytetowy wysłany w zeszły wtorek do Krakowa…

  • Brakuje ludzi do pracy.Za takie wynagrodzenie niewielu chce pracować.

   • To niech nie sprzedają takich usług skoro wiedzą że nie są w stanie ich wykonać…

  • Niech lepiej odbiorca sprawdzi czy ma awizo, bo listonosz go nie zastał w domu …. Bo polecone priorytety to są zazwyczaj na drugi dzień u odbiorcy w Polsce, a na trzeci za granicą… Wysyłam dużo listów ( krajowe i zagraniczne) i nigdy dłużej nie szły niż 3-4 dni…

   • Próba doręczenia 10.35, 10.40 przyjęcie z powrotem w UP doręczającym. Awizo w firmie która pracuje od 8 do 18?

 2. Idealna oferta dla wyborców PiS-u.

 3. Wiadomo, że to oszustwo. Poczta nie sprzedałaby niczego po 8 zł (jedynie znaczek i małą kopertę).

 4. Moze napisali byście o skażeniu wczorajszym?

  umcs – radioaktywnosc-informacje-rozszerzone

  • Nie było i nie ma żadnego skażenia. Prosimy nie powielać fakenewsow.

   • No dobra, ja w minutę, na kiblu, znalazłem odpowiedź OCB. Ale redakcja zamiast napisać że podwyższone promieniowanie dotyczące Bizmutu jest naturalnym procesem w czasie wczorajszych opadów to pisze tylko że fake newsy. Bo człowiek wchodzi na stronę, widzi nietypowy wzrost o kilka setek procent i mu tylko mówią że jest ok. I się człowiek dalej głowi – prawda to czy nie.

    • Wystarczy na tym wykresie znaleźć linie o nazwie „anomalia” – to nie jest trudne. Żadnej anomalii nie było, po drugie wystarczyło sprawdzić dane archiwalne, gdzie widać podobne poziomy jak wczoraj. Nikt w związku z tym żadnego alarmu nie ogłaszał…Pozdrawiamy

   • Nie było moim celem powielanie fakenewsów tylko zwrócenie uwagi na 'temat’.
    Chętnie bym o tym przeczytał co się stało?

    • Nic się nie stało.

     Monitor Radioaktywności na UMCS spełnia swoją rolę jako niezależne i wiarygodne źródło informacji o poziomie promieniowania w Lublinie. Niestety, doskwierająca nam wszystkim konieczność życia w pośpiechu sprawia, że przyswajamy informacje (a co gorsza przekazujemy je dalej) bez dokładniejszego poznania ich kontekstu. Jak wiadomo, łatwo wtedy o pomyłki, a nawet można wykorzystać ten trend do manipulowania treściami, które do nas docierają. Tak wygląda również sytuacja z interpretacją danych MR: wzrost natężenia promieniowania obserwowany 15 maja 2023 jest zjawiskiem naturalnym, które spowodowane jest opadami deszczu. Od początku istnienia MR (czyli od wielu lat) naukowcy z Instytutu Fizyki UMCS informują o tym w odpowiedziach na „Najczęściej zadawane pytania (FAQ)”

     https://www.umcs.pl/pl/najczesciej-zadawane-pytania-faq-,21789.htm

     Katarzyna Skałecka
     Centrum Prasowe UMCS

     P.S. Ta wiedza jest dostępna w sieci, można spokojnie ją samemu odnaleźć.

 5. polecony poczta dostawa 9 dni , inpost jutro. To samo zamawiane z tego samego sklepu. Poczta to zło wcielone.