690 680 960

Pociągi POLREGIO przewiozły już ok. 5000 uchodźców, a liczba ta stale rośnie (zdjęcia)

POLREGIO SA, jako największy pasażerski przewoźnik w Polsce, uruchomiło od 28 lutego do godzin porannych 3 marca ogółem 30 pociągów, w tym 10 pociągów specjalnych na potrzeby transportu uchodźców ze wschodniej granicy. Pociągi specjalne POLREGIO kursują obecnie codziennie w województwach lubelskim, małopolskim i na Podkarpaciu, dowożąc uchodźców z przejść granicznych z Ukrainą w głąb naszego kraju.

Ponadto – 26 lutego br. w porozumieniu z Marszałkami Województw uruchomione zostały dla obywatelek i obywateli Ukrainy darmowe przejazdy (do 06.03.2022 r. z możliwością wydłużenia) na pociągi REGIO i interREGIO w komunikacji krajowej na podstawie ukraińskich dokumentów tożsamości. Od obywateli Ukrainy nie pobierane są również opłat za przewóz rzeczy i zwierząt. Pociągi POLREGIO zaopatrzone są w paczki żywnościowe, wodę, książeczki dla dzieci. Na pokładach rozdawane są podróżnym z Ukrainy także ulotki w języku polskim, ukraińskim i angielskim z niezbędnymi na czas podróży informacjami.

– Kryzys humanitarny spowodowany wojną w Ukrainie to niewyobrażalny do niedawna dramat. Musimy zrobić wszystko, aby pomóc uchodźcom, którzy uciekają z terenów objętych walkami. Naszą granicę z Ukrainą codziennie przekracza co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób. POLREGIO jako największy pasażerski przewoźnik w Polsce utrzymuje rezerwę taborową wraz z załogami, aby w razie konieczności uruchomić kolejne składy. Jesteśmy przygotowani do systematycznego zwiększenia liczby kursów – mówi Artur Martyniuk, prezes POLREGIO.

Dzisiaj ok. 13.30 POLREGIO uruchomi na zlecenie Marszałka Województwa Podkarpackiego pociągi specjalne w ruchu wahadłowym na przygotowanej przez PKP PLK linii Krościenko – Zagórz – Jasło. Do wskazanej relacji Spółka przeznacza dwa nowoczesne dwuczłonowe autobusy szynowe typu SA140, ze 115 miejscami siedzącymi oraz 132 stojącymi na pojazd. Pociąg stoi już w Zagórzu i oczekuje na otwarcie odcinka, co powinno nastąpić najpóźniej o 11.30. Następnie pojedzie po uchodźców z Ukrainy do stacji w Krościenku.

Pociągi POLREGIO przewiozły już ok. 5000 uchodźców, a liczba ta stale rośnie (zdjęcia)

Pociągi POLREGIO przewiozły już ok. 5000 uchodźców, a liczba ta stale rośnie (zdjęcia)

(fot. POLREGIO)

4 komentarze

  1. Już po europie.

  2. Będzie katastrofa humanitarna.

  3. … no i gdzie te zdjęcia 😁

  4. Dziwi mnie że oni wzajemnie dla siebie są tacy podli nawet w obliczu wojny ?

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas