690 680 960

Pobili mężczyznę i wymusili podanie pinu do karty. Już są w rękach policji

Policjanci z Lublina zatrzymali trzech sprawców rozboju na 23-letnim mężczyźnie. Napastnicy zabrali mu kartę do bankomatu i pobiciem wymusili podanie kodu pin.

Do rozboju doszło 2 lipca po godzinie 3 w nocy. Wracający od kolegi 23-latek przy ul. Lipowej spotkał 3 mężczyzn. Zapytali go, czy ma papierosy. 23-latek poczęstował ich i dalej poszli razem w kierunku ul. Droga Męczenników Majdanka. W pewnym momencie przy ul. Wolskiej trzej mężczyźni zaatakowali go, zażądali wydania pieniędzy. Zamiast gotówki znaleźli kartę bankomatową. Zabrali ją domagając się kodu pin. Dwaj napastnicy zostali z 23-latkiem, a jeden z nich poszedł do bankomatu. Kiedy wrócił z informacją, że kod jest nieprawidłowy, 23-latek został przez nich pobity. Wtedy podał już właściwy kod pin. Sprawcy wypłacili ponad tysiąc złotych i zabrali swojej ofierze telefon komórkowy – informuje KWP Lublin.

Kryminalni wytypowali i zatrzymali sprawców. Pierwszy z przestępców, 34-latek wpadł w ich ręce we wtorek, następny 28-letni mężczyzna został zatrzymany w środę. Najdłużej ukrywał się 31-latek, który został zatrzymany wczoraj przez lubelskich kryminalnych na terenie Świdnika. Wszyscy sprawcy są mieszkańcami Lublina. Policjanci z ósemki przedstawili im zarzuty rozboju i doprowadzili do prokuratury a następnie do sądu. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas