Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Chełm: Oszukiwali w Internecie. Policjanci ich namierzyli

Para 22-latków oszukała kilkaset osób wykorzystując do tego internetowe portale aukcyjne. Sprawcy działali od lipca tego roku.

Policjanci chełmskiej komendy zajmujący się na co dzień walka z przestępczością gospodarczą zatrzymali wczoraj 22-letnia kobietę i 22-letniego mężczyznę. Osoby te podejrzewane są o oszustwa za pośrednictwem popularnych internetowych portali aukcyjnych.

Z ustaleń śledczych wynika, że para swój przestępczy proceder prowadziła od lipca br. Oszustw dokonywali w ten sposób, że wyszukiwali osoby, które potrzebowały pożyczki. Następnie kontaktując się drogą mailową oferowali im pieniądze w zamian za dzierżawę konta aukcyjnego. Do tego celu wykorzystywali druki stosownych umów. Po zdobyciu w ten sposób danych do konta oferowali do sprzedaży produkty, za które osoby kupujące wpłacały pieniądze na konto ale zamówionych rzeczy nie otrzymywały.

Wykorzystując inny portal aukcyjny wystawili ponad kilkaset przedmiotów, za które kupujący również płacili, a zakupionych rzeczy nie otrzymali. W ten sposób oszukali około 400 osób na terenie całego kraju. Policjanci wyjaśniają jaki był ich poszczególny udział w tym procederze oraz ustalają osoby pokrzywdzone – informuje KWP Lublin.

(fot. KWP Lublin)

Autor: redakcja

Komentarze wyłączone