Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Po śmierci właściciela domu włamał się do budynku i ukradł dekoder z pilotem, wózek oraz butlę gazową

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do niezamieszkałego domu i ukradł z niego kilka przedmiotów. 44-latek będzie odpowiadał w warunkach multirecydywy, grozi mu więc do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Białej Podlaskiej w połowie lutego tego roku otrzymali zgłoszenie o włamaniu do niezamieszkałego domu. Zgłaszająca poinformowała, że nieznany sprawca ukradł wózek ręczny, butlę gazową oraz dekoder z pilotem. Wartość strat oszacowana została na kwotę 400 złotych.

Kobieta powiadomiła mundurowych po tym, jak zauważyła na jednym ze skupów złomu nieznajomych mężczyzn, którzy mieli ze sobą wózek będący jej własnością. Funkcjonariusze ustalili, że o dokonanie włamania podejrzany jest 44-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca, po śmierci znajomego, włamał się do jego domu zabierając z niego wartościowe przedmioty.

We wtorek mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstwa. 44-latek odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112