Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Po ostatnich intensywnych opadach deszczu Bystrzyca wylała na pobliskie łąki (zdjęcia)

W ostatnich dniach byliśmy świadkami niezwykle intensywnych opadów deszczu. W wyniku szybkiego przyboru wody doszło do wezbrania na Bystrzycy i wylania się rzeki na pobliskie łąki.

Ulewne deszcze, które nawiedziły region, przyniosły sporą porcję wody. Rezultatem tych opadów było gwałtowne wezbranie Bystrzycy, która przelała się poza swoje brzegi i zalała okoliczne tereny, w tym znaczną część łąk znajdujących się w pobliżu Sobianowic.

Jak widać ze zdjęć wykonanych z wysokości, woda zalała pobliskie łąki i nieużytki. Podeszła też w rejon miejscowej drogi. Obecnie nie ma zgłoszeń o podtopieniach budynków, ale woda znalazła się dość blisko zabudowań. Obecnie  poziom bystrzycy utrzymuje się na stały poziomie w strefie stanów wysokich.

W regionie zaś w wyniku spływu wód opadowych na Wieprzu poniżej zbiornika w Nieliszu, spodziewane są wzrosty poziomu wody przy przekroczonych stanach ostrzegawczych na stacjach hydrologicznych Krasnystaw i Trawniki. Na Wieprzu w Wirkowicach poziom wody może wzrastać przy stanie zbliżonym do ostrzegawczego bądź nieznacznie go przekroczyć. Jednocześnie na Huczwie w Gozdowie spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody z przekroczeniem stanu ostrzegawczego w w drugiej części nocy. Na Krznie w Malowej Górze w wyniku spływu wód opadowych w drugiej części nocy poziom wody może wzrastać przy przekroczonym stanie ostrzegawczym.

16 komentarzy

 1. … piękne fotki rozlewisk rzecznych tak rzadko widywanych w naszym usychającym kraju, gdzie już zasypano większość ląk

 2. Cieszę się że drogi dla rowerzystów nie zalała. Bardzo mnie to cieszy.

 3. Studętkom jezdem i myślem, że...

  Po ostatnich intensywnych opadach deszczu Bystrzyca na razie wylała na pobliskie łąki, ale jak Bozia nie wysłucha modlitw o suszę, woda może i do piwniczek się przedostać.
  Sugeruję ewakuację kartofelków i słoiczków z grzybkami w occie.

  • Czy wszystkie studentki są takie tępe jak woda może zaszkodzić zakręconym słoikom z grzybkami

 4. To może niech teraz miasto nawozy kupi dla rolników bo z łąki im wypłukało

  • A kto teraz nawozi łaki?

  • Ktoś zwany Nikt

   Aleś pusty jak stodoła na wiosnę… Spokojnie, żebyś się nie zmęczył myśleniem, usiądź w fotelu, załóż nogi na pufe i odpoczywaj po ośmiu godzinach ciężkiej pracy na etacie w cudzej firmie. A, i piwko sobie strzel

 5. Za miesiąc woda opadnie i znowu wrócą tabliczki z napisem: Sprzedam działki. Tak działają wieśniaki co im się pola nie chce uprawiać bo wolą niszczyć stolicę i rzucać kostą brukową w Polaków.

 6. Przepiękne Szymuś zaorał dziś w sejmie lewackie błyskawice 👏😂

 7. Przy okazji widać przykład idiotycznego projektowania drogi dla rowerzystów.
  DDR wzdłuż prostego odcinka jezdni.
  Gdzie się kończy?
  Oczywiście przed zakrętem aby rowerzysta musiał wjechać na jezdnię i utrudnić ewentualne wyprzedzanie go przez inny pojazd.
  Ale kolejne metry DDR są w statystykach…

  • jakbys wiedzial gdzie to jest to bys takich glupot nie pisal ta droga rowerowa przecina jezdnie i prowadzi dalej

   • „ha” masz problem ze zrozumieniem tego, co ktoś napisał?
    No chyba, że ty nie jedziesz tam gdzie chciałbyś dojechać ale tam, dokąd „wymusza” na tobie droga rowerowa.
    I co to znaczy „ta droga rowerowa przecina jezdnię”?
    Jest tam jakieś oznakowane skrzyżowanie lub chociaż oznakowany przejazd dla rowerów?
    Mógłbym podawać ci mnóstwo przykładów gdy chcąc jechać na wprost co jakiś czas przepisy wymuszają na tobie abyś korzystał z krótkich odcinków DDR lub z niezliczoną ilością znaków koniec/początek DDR.
    Albo co 200m zmiana położenia DDR (raz po prawej i raz lewej stronie ulicy).

 8. Bozia to taki Bóg w ramach parytetylu dla lewakuf 😉

 9. Wg eurochlewu ma wyglądać Polska, zero rolnictwa tylko rozlewiska.

 10. Kierownik budowy

  I weź tam człowieku kup np działkę w tym lysakowie bystrzycy sobianowicach czy turce nie dość że zalano będziesz miał po ulewie to jeszcze nie będzie jak dojechać chyba że Łodzio z żaglem

Dodaj komentarz