Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Po nowych komisariatach czas na siedzibę Oddziału Prewencji. Lubelska policja szykuje dużą inwestycję (wizualizacje)

W drugiej połowie 2025 roku ma powstać nowa siedziba dla Oddziału Prewencji Policji. Nowoczesny pięciopiętrowy budynek stanie przy ul. Grenadierów.

Niebawem na należącym do policji terenie przy ul. Grenadierów w Lublinie rozpoczną się prace związane z budową nowej siedziby Oddziału Prewencji. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Włodzimierz Pietroń podpisał dziś umowę z wykonawcą inwestycji, którym została firma Baudziedzic z Głogowa Małopolskiego.

Projekt zakłada budowę nowoczesnego pięciopiętrowego budynku o powierzchni użytkowej blisko 9 tys. m². Znajdą się w nim m.in. sale odpraw, magazyny, pomieszczenia do odpoczynku, zaplecza socjalne czy też siłownia. Na parterze zlokalizowane zostaną garaże. Natomiast przed budynkiem stanie wiata na pojazdy służbowe, kontenery na specjalistyczny policyjny sprzęt oraz agregaty prądotwórcze. Przewidziano również dodatkowe miejsca parkingowe dla 50 pojazdów.

Jak wyjaśnia nadkomisarz Andrzej Fijołek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, zakres wykonywanych prac obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej, roboty ziemne, konstrukcję budynku, dostawę i montaż ślusarki i stolarki, roboty wykończeniowe zewnętrzne i wewnętrzne, roboty branży elektrycznej, sanitarnej i drogowej. Plany wskazują, że budynek będzie gotowy w połowie 2025 roku.

Po nowych komisariatach czas na siedzibę Oddziału Prewencji. Lubelska policja szykuje dużą inwestycję (wizualizacje)

Po nowych komisariatach czas na siedzibę Oddziału Prewencji. Lubelska policja szykuje dużą inwestycję (wizualizacje)

(fot. policja)

7 komentarzy

 1. Brat Genitalius

  W 2025 układ sił politycznych może się diametralnie zmienić, dlatego ciekawe, kogo „pałecjanci” będą gazować do tego czasu. 🙂

  • Tych co zawsze: idiotów z problemami zrozumienia podstawowych zasad społecznych.

 2. kronikidewelorozwoju

  Czy ta „inwestycja” to w ramach „rozwoju”, czy może prewencyjnie szykują bazę do tłumienia „niepokojów społecznych”? Ale czy lud Dziadogrodu naprawdę stanowi zagrożenie dla cfaniactwa, skoro niedługo będzie składać się głównie z emerytów?

 3. a nie za daleko będą mieli do Mokotowa ?

 4. Przecież całą policja tonie w długach za co oni chcą to budować

 5. Pan dobrze karmi

  Pomieszczenie do odpoczynku.
  Widzę policjant już jak lekarz, jest na dyżurze i ma prawo spać.