Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Po „kawie u teściowej” miała ponad 3 promile. W takim stanie jechała krajową „dwójką”

Wczoraj po południu na drodze krajowej nr 2 policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę kierującą volkswagenem. 33-latka miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Jej tłumaczenie nie przekonało mundurowych.

We wtorek około godziny 15:30 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Kobylany, policjanci z terespolskiego komisariatu pełniący służbę na posterunku kontrolno-blokadowym zatrzymali do kontroli kierującą osobowym volkswagenem.

Za kierownicą auta siedziała 33-letnia mieszkanka gminy Terespol. Mundurowi od razu wyczuli od niej spożyty alkohol. Urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jej organizmie.

Kobieta w takim stanie przewoziła trzeźwego męża. 33-latka przekazała policjantom, że nie piła alkoholu, ale była jedynie po kawie u swojej teściowej. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami. Dodatkową konsekwencją jest fakt, że nietrzeźwy kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. Policja Biała Podlaska)

31 komentarzy

  1. bo to była zła kobieta Teściowa na pewno alkohol mu dolała do kawy

  2. Świat stanął na głowie. Baba pijana prowadzi, a obok trzeźwy chłop siedzi, aż zrobiłem karpia.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo